Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Banu Parlak, Dilan ve Engin Polat için yaptığı iş yeri kurşunlama şikayetini geri çekti!

Güzel merkezi sahibi ve sosyal medya sahibi Banu Parlak, geçtiğimiz yıl iş yerine gerçekleştirilen silahlı saldırı eyleminden dolayı Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat hakkında şikâyette bulunmuştu. Geçtiğimiz haftalarda görülen davada hâkim karşısına çıkan Dilan ve Engin Polat suçlamaları reddetmişti. Tutukluluklarının devamına karar verilince Dilan Polat sinir krizi geçirmişti. Banu Parlak, güzellik merkezini kurşunladıkları gerekçesiyle şikâyetçi olduğu Engin ve Dilan Polat'a açtığı davadan geri adım attı.

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2024 16:47
Haber Güncellenme Tarihi: 20.05.2024 16:47
Kaynak: Hilal Baldemir
Banu Parlak, Dilan ve Engin Polat için yaptığı iş yeri kurşunlama şikayetini geri çekti!

Geçtiğimiz yıl güzellik merkezi kurşunlanan Banu Parlak, yapılan saldırıdan Dilan Polat ve Engin Polatı sorumlu tutmuş ve şikâyetçi olmuştu. Geçtiğimiz haftalarda görülen davada hâkim karşısına çıkan çiftin tutukluluk hallerinin devamına karar verilirken beklenmeyen bir gelişme yaşandı ve Banu Parlak, şikâyetinden vazgeçti.

"DOSYA BENİM İÇİN KAPANMIŞTIR"

İnstagram hesabından yaptığı paylaşımda Polat çiftinin ailesiyle görüştüğünü ve yaptığı değerlendirmeden sonra davadan geri adım attığını belirten Banu Parlak, şu ifadeleri kullandı:

"Yaşamış olduğum korkunç olay sonrasında eski arkadaşım Dilan Polat ve ailesi aynı dönemde zorlu süreçlerden geçmemiz sebebiyle görüşme sağlayamamıştık. Yakın süreçte aile ortamında bir araya geldik ve yaşadığımız zorlukları birbirimize anlattık. Nilda'nın bana 'Banu abla annem senin kurşunlandığın gün çok ağladı' demesi üzerine dosya benim için kapanmıştır. Ben bu zamana kadar karşımda muhatap bulamıyordum, avukatım ile yapmış olduğumuz durum değerlendirmesi sonucu olayı direk şahısların kendisinden dinlememiz gerektiği kanısına vardık."

"DİLAN VE AİLESİNİN BÖYLE BİR EYLEMDE BULUNMAYACAĞINA KANAAT GETİRDİM"

"Avukatım sayesinde sonunda bana durumu net izah edebilecek bir muhatap buldum durumu detaylı olarak dinledim Dilan ve ailesinin böyle bir eylemde bulunmayacağına kanaat getirdim bu nedenle de kendileri hakkında şikâyetten vazgeçtim umarım adalet yerini bulur. Şunu da belirtmek isterim Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat benim şikâyetimden bir gün dahi içeride yatmadı benim dosyamda verilen tutuklama kararı hiç infaz edilmedi bu zamana kadar olan tutukluluk sebepleri mali dosyadır tutukluluklarının sebebi asla ben olmadım."

MAHKEMEDE NELER YAŞANMIŞTI?

Geçtiğimiz haftalarda hâkim karşısına çıkan Dilan Polat savunmasında "Ben Banu Parlak'ı tanırım kendisi 6 yıllık arkadaşım. Küsüp barıştığımız dönemler oluyordu. İş yeri kurşunlanmadan önce işleri konusunda benden yardım, destek istemişti. Ben de kendisine seve seve yardım edeceğimi söyledim. Daha sonra sosyal medyada haberleri görünce haberim oldu. Can güvenliğinin olmadığını ve bizi sorumlu tuttuğuna dair paylaşımlar gördüm. O ana kadar aramızda problem yoktu. İş yerinin kurşunlandığını da basın ve sosyal medyadan öğrendim. Bu sırada yargılandığımız kişilerle de hiçbir bağlantımız yoktur. Daltonlar çetesi eşimi ve beni de tehdit etmiştir. Bununla alakalı mesajlar da mevcut" dedi. Polat savunması sırasında da zaman zaman kendine hâkim olamayarak ağladı.

"CAN DALTON BENİ TEHDİT ETTİ"

Dilan Polat savunmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Can Dalton bana 'Senin namusunu elinden alacağım' diye mesajlar da iletmişti. Bizi tehdit eden kişilerle aynı dosyada neden yargılanıyoruz bilmiyorum. Gürcistan'a 2018-2019 yıllarında hamilelik dönemimde gittim. Yemek yedim ziyaret ettim döndüm. Sosyal medyada ön planda bir hayat yaşıyorum. Maddi durumumuzun iyi olmasından dolayı farklı yollarla Halil İbrahim Kalkan'ın haraç kesmek istediğini düşünüyorum. Pendik şubemize giderek 'Tabelaları indirin' demişti. Çalışanların elinde ses kayıtları da mevcut. Benim Banu Parlak ile husumetim yoktu. Neden böyle bir konuda beni ve ailemi hedef gösterdi anlamıyorum. Dosyada bahsi geçen kimseyi aile üyelerim dışında yani tanımıyorum. Video için de ben sosyal medyada o dönemde aleyhime paylaşımlar yapılıyordu. Çocuklarım ve ailem için. Kafam çok karışıktı herkes saldırı halindeydi. Suçlamayı kabul etmiyorum.

ENGİN POLAT: BANU PARLAK'I TANIMAM, BİZİM KİMSEYLE ALAKAMIZ YOK

Engin Polat ise savunmasında şunları söyledi: "Banu Parlak'ı tanımam. Görüşmüşlüğüm yoktur. Bir gün sosyal medyada 'Benim başıma bir şey gelirse Dilan ve Engin Polat sorumludur' diye açıklamalar yapıyor. Ben de eşime bu kadın senin arkadaşın değil mi neden böyle yapıyor ara kendisi ile görüş dedim. Eşim 'Ben aramam dedi' ben de üzerine düşmedim. Ama karım iyi niyetli olarak aramış benim sonradan haberim oldu. O ara çok mesele vardı. Kara para aklama. Onun da gerçek olmadığını yakında göreceğiz. Bu arkadaşın dükkanı kurşunlanmış. Akabinde bizden şikayetçi olmuş. İfadeye çağırdılar gittik. Olay bundan ibaret bizim hiç kimse ile bir alakamız yok."

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.