Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da sene son okul ve kurum müdürleri toplantısı yapıldı

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılı sene sonu okul/kurum müdürleri toplantısı gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 29.06.2024 05:32
Haber Güncellenme Tarihi: 29.06.2024 05:32
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova’da sene son okul ve kurum müdürleri toplantısı yapıldı

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, başkanlığında Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, 5 ilçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri ile resmi ve özel okul/kurum müdürleri katıldı. Burada konuşma yapan Akmeşe, şöyle konuştu:

“Çok çalıştık ve verimli bir yıl geçirdik”

“Bu yıl eğitim alanında önemli adımlar attık ve okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirmek için yoğun bir çaba sarf ettik. Öğrencilerimizin daha iyi bir eğitim alabilmesi adına yeni projeler geliştirdik ve bu projelerin birçoğunu hayata geçirdik. Özellikle Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisi (YEGES) ile okullarımızda eğitim kalitesini artırmak için çok güzel adımlar attık. Bu adımların hasadını da sene sonunda yaptığımız görkemli bir ödül töreniyle okullarımızla paylaştık. Bakanlığımızın geliştirdiği Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli, eğitim sistemimiz için önemli bir adımdır. Bu model, çağdaş Eğitim anlayışını benimseyerek öğrencilere bilgi ve becerinin yanı sıra değerler kazandırmaya da hedefliyor. Bu görüşte yenilikçi yaklaşımları içeren ve teknolojiye dayalı Eğitim metodlarını kapsayan bu modelle öğrencilerimizin sosyal ve duygusal gelişimleri de desteklenecektir. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli, çocuklarımızın geleceği için önemli bir adımdır. Bizler de bunu Yalova’mızda en iyi şekilde uygulamak İçin üzerimize düşeni yapacağız. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında da aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla yeni eğitim programları düzenleyeceğiz. Ayrıca öğrencilerimizin sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyecek etkinlikler ve projeler hazırlıyoruz.”

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından şube müdürleri yapılan bilgilendirmeler ve verimli bir yaz dönemi temennisiyle toplantı sonlandırıldı.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.