Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova İl Müftülüğünde Gençlik Hizmetleri Semineri yapıldı

Yalova İl Müftülüğü konferans salonunda Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün başkanlığında Gençlik Hizmetleri Semineri düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2024 06:13
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2024 06:13
Kaynak: Serap Polat
Yalova İl Müftülüğünde Gençlik Hizmetleri Semineri yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde il müftülüklerince "Gençlik Hizmetleri Eğitimi" gerçekleştiriliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde gençlik hizmetlerine ivme kazandırmak amacıyla il müftülükleri tarafından manevi danışmanlar, gençlik koordinatörleri ve izci liderlerine yönelik düzenlenen "Gençlik Hizmetleri Eğitimi" Yalova’da da gerçekleştiriliyor.

Gençlik hizmetlerinin verimli ve aktif yürütülebilmesi için yeni kararlar alındı

Yalova’da İl Müftülüğü konferans salonunda Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün başkanlığında düzenlenen Gençlik Hizmetleri Seminerinde, Yalova İl Müftü Yardımcıları: Ayşe Betül Balıkçı ve Hasan Tanrıkulu konuşmacı olarak yer aldı. Yalova Gençlik Spor İl Müdürlüğü Gençlik Sorumlusu ve Yalova Üniversitesi Din Psikolojisi Ana Bilim Dalı hocalarının sunum yaptığı seminerde gençlere yönelik yapılan çalışmaların ve faaliyetlerin önemi vurgulandı.

Gençlerle sağlıklı iletişim kurma teknikleri, gençlerle iletişimde karşılaşılan sorunlar, sosyal medyanın gücü, yürütülen faaliyetlerin haber değerleri, sosyal medyada mahremiyet, merkezden gönderilen projeler ile mahallinde yürütülen projeler, gençlere yönelik atölye ve eğitim programları, kurumlar arası işbirliği gibi konularda tecrübe paylaşımı yapıldı.

Oldukça verimli geçen seminerde Yalova İl Müftülüğü gençlik hizmetlerinin planlı, verimli ve daha aktif olarak yürütülebilmesi için yeni kararlar alındı.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.