Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TEMA Vakfı Çiftlikköy öğrenciler ile bir araya geldi

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Çiftlikköy Şubesi, ilçede yer alan bir eğitim kurumunda öğrencilere, doğayı korumak konusunda önemli bilgiler verdi.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2024 05:15
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2024 05:15
Kaynak: Murat Can Aytemur
TEMA Vakfı Çiftlikköy öğrenciler ile bir araya geldi

Erozyonla mücadele ve doğal varlıkları koruma amacıyla kurulmuş olan ve günümüzde 1 milyonu aşkın sayıda gönüllüye ulaşmış olan TEMA Vakfı’nın Çiftlikköy Şubesi anlamlı bir harekette bulunarak, ilçede yer alan Özel Birey Temel Lisesi’ne gitti ve burada 9 ve 10. Sınıf öğrencilerine çok önemli bilgiler verdi. Su Varlıkları, Kuraklık ve doğanın korunması için neler yapmalıyız gibi konularda bilgilendirme çalışması gerçekleştiren TEMA Gönüllüleri devamında ise bir sunum yaparak öğrencilere öğrendiklerini pekiştirme şansı sundu. Öğrenciler doğa hakkında bilgi sahibi olurken aynı zamanda da kafalarına takılan ve merak ettikleri soruları sorarak meraklarını giderme şansı yakaladı.

Özel Yalova Birey Temel lisesi, 9. ve 10. Sınıf öğrencilerine doğaya dair çeşitli konularda sunum gerçekleştiren TEMA Vakfı Çiftlikköy Şubesi, yapmış olduğu bilgilendirme paylaşımında, ‘’Bugün öğrencilerimize Su Varlıkları, Kuraklık ve doğanın korunması için neler yapmalıyız, sunumunu gerçekleştirdik. Ekolojik okuryazar bireyler yetiştirmek, doğaya duyarlı bir toplum için umudumuz var. Başta Okul Müdürü Ünal beye ve Lise TEMA eğitimine başvuran Selvi hocama ayrıca teşekkürler. Doğa için hep beraber umut yeşertiyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.