Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da uyuşturucuya karşı mücadeleye dikkat çekildi

“Narkorehber ve En İyi Narkotik Polisi Anne projesi” kapsamında Yalova Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarına ve uygulama dersi öğrencilerine eğitim verildi.

Haber Giriş Tarihi: 09.06.2024 08:32
Haber Güncellenme Tarihi: 09.06.2024 08:32
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova’da uyuşturucuya karşı mücadeleye dikkat çekildi

Uyuşturucu bağımlılığı birçok soruna yol açabilir, bunlar arasında sosyal izolasyon, finansal zorluklar, sağlık sorunları ve hatta ölüm riski bulunur. Bağımlılık, genellikle bir kişinin işlevselliğini ciddi şekilde etkiler ve ilişkilerini, iş hayatını ve genel yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler.

Günümüz Dünyasının en önemli sorunları arasında yer alan uyuşturucu madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele sürecinde yetişkin eğitimleri, her geçen gün ön plana çıkmaktadır.

Bu kapsamda hazırlanan “Narkorehber ve En İyi Narkotik Polisi Anne projesi” kapsamında Yalova Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarına ve uygulama dersi öğrencilerine yönelik kapsamlı bir eğitim verilmiştir. Eğitimlerin içeriği, uyuşturucuyla mücadelede toplumun her kesimine düşen sorumlulukları ve nasıl hareket edilmesi gerektiğini anlatarak, katılımcıları bilinçlendirmeyi amaçladı. Bu proje, yetişkin eğitimlerinin önemini bir kez daha vurguluyor ve uyuşturucuyla mücadelede toplumun birlikte hareket etmesi gerektiğini gösteriyor.

Verilen eğitimler katılımcılara, dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verirken aynı zamanda da farkındalık kazanılmasına olanak sağladı.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.