Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da ceviz üretimini artırmak için analizlere başlandı

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından ‘İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması Projesi’ kapsamında ceviz üreticilerinin bahçesinden toprak ve su analizi için numuneler alındı.

Haber Giriş Tarihi: 09.06.2024 07:30
Haber Güncellenme Tarihi: 09.06.2024 07:30
Kaynak: Serap Polat
Yalova’da ceviz üretimini artırmak için analizlere başlandı

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından uygulanan Cevizde İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında, Yalova’da artan ceviz üretimi ile iyi tarım uygulamalarının yaygınlaştırılması, çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen bir tarımsal üretimin yapılması, tarımda izlenebilirlik ve gıda güvenliğinin sağlanması için çiftçilere iyi tarım uygulamaları alışkanlığı kazandırılarak sürdürülebilir tarım hedefleniyor.

Bu hedef doğrultusunda Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü uzmanları tarafından “Cevizde İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında uygulama yapılan 10 üreticinin ceviz bahçesinden toprak ve su analizi için numuneler alındı. Analiz sonuçlarına göre ceviz ağaçlarında verimi artırmak için kontrollü gübreleme ve sulama yapılması sağlanacak.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.