Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova TEMAD Başkanı Yıldız, Balıkesir’de TEMAD protestosuna katıldı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Balıkesir Şubesi, astsubayların tazminat hakkı için basın açıklaması düzenledi. Eyleme TEMAD Yalova Şube Başkanı Erdoğan Yıldız da katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 09.06.2024 07:16
Haber Güncellenme Tarihi: 09.06.2024 07:16
Kaynak: Serap Polat
Yalova TEMAD Başkanı Yıldız, Balıkesir’de TEMAD protestosuna katıldı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Balıkesir Şubesi tarafından düzenlenen basın açıklamasına emekli astsubayların yanı sıra TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen, İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez TEMAD Balıkesir İl Başkanı Salim Özdem ve TEMAD Yalova Şube Başkanı Erdoğan Yıldız katıldı.

“Hakkımız olan tazminatı alana kadar mücadelemiz devam edecek”

Tazminatın bir hak olduğunu ifade eden TEMAD Balıkesir Şube Başkanı Salim Özdem, “Kuva-yı Miliye şehri olan Balıkesir’de astsubayların hakkı olan tazminat ateşini yakıyoruz. Astsubaylar hak ettikleri tazminat hakkını alamamakta. Yetkililer yıllarca, defalarca söz verdi. Onlara sözlerini bir kez daha Balıkesir’den hatırlatmak istiyoruz. Sorunlarımızın çözümüne dair söz verenler sözlerini tutmadılar. Hakkımız olan tazminatı alana kadar mücadelemiz devam edecektir.” dedi.

“Haklı davamızı sürdüreceğiz”

Söz verilen ama uygulanmayan astsubayların tazminat talebi ve özlük haklarının iyileştirilmesi amacıyla yapılan eylemi düzenleyen TEMAD Balıkesir Şubesine teşekkür eden Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Yalova Şube Başkanı Erdoğan Yıldız, “Haklı davamıza, hak ettiğimiz ve astsubay camiasına söz verilen haklarımız verilene kadar devam edeceğiz. Bu güzel ve anlamlı organizasyonda emeği geçen başta Genel Başkanımız Hamza Dürgen ve genel merkez yönetimine, siyasi parti temsilcilerine, STK başkanlarına ve üyelerimize teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Geniş bir katılımın sağlandığı açıklamanın ardından eyleme katılanlar, TEMAD Balıkesir Şubesi'ne kadar yürüyüş yaptı.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.