Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Doğa Koruma personeline, Sulak Alanların Korunması eğitimi verildi

Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğü, Yalova’daki kurum personellerine Sulak Alanların Korunması ve Yönetilmesi eğitimi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 21.04.2024 00:16
Haber Güncellenme Tarihi: 21.04.2024 00:16
Kaynak: Serap Polat
Doğa Koruma personeline, Sulak Alanların Korunması eğitimi verildi

Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale ve Yalova’da hizmet veren Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğü, hizmet kalitesini artırma hedefleri doğrultusunda kurum içi eğitimler veriyor. Bu kapsamda sulak alanlarda denetim yapan personellere, sulak alanların korunması, yönetilmesi ve izlenmesine yönelik bilgi ve becerilerin artırılması amacıyla “Sulak Alanların Korunması ve Yönetilmesi” hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.

İLK GÜN TEORİK, 2’NCİ GÜN UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ

Eğitime DKMP 2. Bölge Müdürü Ali Bozkurt ve Bölge Müdür Yardımcısı Yunus Aydemir de katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan seminerde Sulak Alanlar Etüt ve Envanter Şube Müdürü Serhan Çağırankaya ve Sulak Alanlar Şube Müdürü Şerif Hızlı tarafından personellere eğitim verildi. 2 gün süren eğitim seminerinin ilk gününde, sulak alanların tanımı, belirlenmesi, yönetimi ve sulak alanlarda envanter, tescil ve izin işleri gibi konularda teorik bilgiler aktarıldı. 2’nci gün ise Altınova Hersek Lagünü ve Çınarcık Şefliğinde hizmet içi eğitim programı dâhilinde uygulamalı arazi çalışmaları gerçekleştirildi.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.