Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özgür Özel’den mal varlığı açıklaması: Hepsi belediyelerin girişine asacak

Yerel seçimlere 38 gün gibi kısa bir süre kalmışken partilerin seçim çalışmaları hızla devam ediyor. Partilerin aday listelerindeki eksikleri bugün tamamlayıp YSK’ya teslim etmesi bekleniyor. Diğer yandan ABB Başkanı Mansur Yavaş dün hem kendisinin hem de eşinin mal varlıklarını paylaştı. Özgür Özel, Mansur Yavaş’ın mal varlığını açıklamasına ilişkin yöneltilen soruya, "Seçilen bütün belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak" karşılığını verdi.

Haber Giriş Tarihi: 22.02.2024 11:37
Haber Güncellenme Tarihi: 22.02.2024 11:41
Kaynak: Hilal Baldemir
Özgür Özel’den mal varlığı açıklaması: Hepsi belediyelerin girişine asacak

Seçim günü yaklaşırken CHP lideri Özgür Özel aday seçimleriyle gündem olmaya devam ediyor. CHP lideri Özgür Özel son olarak katıldığı televizyon yayınında ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın mal varlığını açıklamasına ilişkin yöneltilen soruya "Seçilen bütün belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak" şeklinde cevap verdi.

"İki dönemdir Hatay’ı kazanan bir başkan var"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Halk TV’de yayınlanan İsmail Küçükkaya'nın programında canlı yayın konuğu oldu. Özel'in açıklamalarından satır başları şu şekilde; "Hatay yanlış yapamayacağımız bir yer. Hatay'da sadece siyaset yapmıyoruz. Hatay'ın travmasına anlayış gösteriyoruz. Hatay'ın bir duygusu var, siyaset o duyguları bir yerde yok sayma işi değil o duyguları doğru yönetme işi. Memleketim Manisa'da bir anket yaptık, Hatay'da beş anket yaptık. Her şeyi anketlere bağlamak da doğru değil ama İzmir'e Manisa'ya bir heyet yolladık Hatay'a üç farklı heyet yolladık dördüncüsü de son kalan aday adaylarının hepsini genel merkezde ağırladık ilçe adayları için. Hatay Büyükşehir, Türkiye'de Hatay'ı aşan bir noktaya geldi. Hatay'da biz yüzde 20-30 oy alabiliyorken iki dönemdir Hatay'ı kazanan bir belediye başkanı var. Bizim yaptırdığımız bütün anketlerde CHP'nin gösterebileceği en iyi aday. Ben bu kararın bu kadar ince eleyip sık dokunmasını kötü süreç yönetimi olarak düşünmüyorum. Düşündük, taşındık, verdiğimiz karar Lütfü Savaş'la devam etme şeklinde oldu. Ben bu kararın bu kadar ince eleyip sık dokunarak olmasını kötü süreç yönetimi olarak düşünmüyorum.

"Hatay'ı AK Parti’ye teslim etmemek için yaptım"

Hatay'ın kaderi, Hatay'ın muhalif seçmenlerinin elinde. AK Parti'yle CHP kafa kafaya yarışıyor. 10 puan muhalif partilerde oy var, 20'ye yakın da kararsız veya protesto seçmen var. Bu seçmen, seçimin kaderini belirleyecek. Lütfü Savaş'ı aday yapmayayım da Hatay'ı AK Parti mi alsın? Lütfü Savaş kazanıyor seçimi. Hatay'da kazanmak ve Hatay'ı AK Parti'ye teslim etmemek için yaptım." Şu gerçeği görüyorum; neredeyse yüzde 20'lik kendiliğinden bir destekten mahrum olduğumuz görüyorum. Ancak oy oranında da bir artış bekliyorum, elimizdeki belediyelerin tamamını tutmak ve üstüne yenilerini tutmak istiyoruz. İlk akla gelen Bursa.

"Ağlaya ağlaya Ahmet Akın’ı çektik"

Geçen seçimde Ahmet Akın adaydı ve kazanmaya gidiyordu. İYİ Parti Balıkesir'i istedi. Ağlaya ağlaya Ahmet Akın'ı çektik ve bir başkası konuldu. Bir başkası istedi ve onu koyduk. Hem seçimi kaybetti hem AK Parti'ye geçti. Çok değer verdiğim, 'Ablam' dediğim sevgili Meral Akşener, siyaset ilişkisinin dışında yıllarca hep beraber çalıştık, bir gün şöyle bir söylemişti; Ahmet Akın saygılı bir şekilde duruyordu, bizi göstererek, 'Bunların hiçbirine bir borcum yok ama sana bir borcum var Ahmet, ben o borcu bir gün öderim' dedi. Ahmet kazandığı büyükşehiri ağlaya ağlaya bıraktı. Beni geçmişte Balıkesir'e ve genç arkadaşıma bir borcum vardı. Ben gereğini yapıyorum der mi, benim tanıdığım Meral Hanım der. Ben böyle bir şeyi Ahmet ve Balıkesir için bekliyorum. Balıkesir ve Ahmet'le helalleşme zamanı, bence sayın Genel Başkan bunu yapar."

"Gebze'de Erkan Baş’ı destekliyoruz"

Özgür Özel, Gebze'de Türkiye İşçi Partisi'nin (TİP) adayı olan Erkan Baş'ı destekleyeceklerini açıklayarak, "TİP'le şöyle bir çalışma yaptık. Onlar bizi kaybettirme riski olan yerlerde aday göstermiyorlar. CHP'nin kafa kafaya çalıştığı yerlerde aday göstermiyorlar. Bir işçi kenti olan Gebze'de, ilçe belediyesinde Erkan Baş genel başkan olarak iddia ortaya koydu, kendisini destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

"İzmir CHP’nin amiral gemisi"

"İzmir'de seçimi kaybetme riski var mı?" sorusuna yanıt veren Özgür Özel, "Hayır. İzmir, CHP'nin amiral gemisi olan bir yer. İzmir değişim istiyor. İzmir notu en kıt seçmen. Çünkü çok haklılar. Yıllardır partiyi sırtında taşıyor seçmen. İzmir bir değişim istiyordu, biz bunu gerçekleştirdik" şeklinde konuştu.

"Mal varlığını açıklayacak"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın dün hem kendi hem de eşinin mal varlığını açıklamasına ilişkin yöneltilen soruya yanıt veren Özgür Özel, "Seçilen bütün belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak" ifadelerini kullandı.

Hilal Baldemir

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.