Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YEGES ödülleri sahiplerini buldu

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı başında hayata geçirilen Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisi (YEGES) Ödülleri, gerçekleştirilen törenle sahiplerine verildi.

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2024 09:30
Haber Güncellenme Tarihi: 12.06.2024 00:20
Kaynak: Serap Polat
https://www.yalovahayat.com/
YEGES ödülleri sahiplerini buldu

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı başında, Cumhuriyetimizin 100. yılında 'Türkiye Yüzyılı Eğitimin Yüzyılı Olacak' mesajı ve Milli Eğitim Bakanlığının eğitim politikaları doğrultusunda hayata geçirilen Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisi (YEGES) Ödülleri, görkemli bir törenle sahiplerine verildi.

 

"Yılın YEGES Okulu" kategorisinde 5, özel kategorilerde de 14 ödül

Hilton Garden Inn Yalova'da gerçekleştirilen ödül törenine Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova Milletvekilleri Meliha Akyol ve Tahsin Becan, Yalova Merkez Komutanı Deniz Piyade Albay Mahmut Korkmaz, kaymakamlar, belediye başkanları, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ile eğitim paydaşları katıldı. Yalova’da eğitime dair yeni bir vizyon oluşturmak hedefiyle çıkılan bu süreçte tüm paydaşlarla el ele veren ve sadece akademik değil kültürel ve sosyal alanlarda da çalışmalarını gerçekleştiren okullar, "Yılın YEGES Okulu" kategorisinde 5, özel kategorilerde de 14 ödül aldı.

“hep birlikte nice başarılı çalışmaya imza atacağız”

Öğrencilerin, öğretmenlerin, okulların ve Yalova’nın her boyutuyla gelişmesini sağlamak amacıyla eğitim öğretim yılı başında hayata geçirilen Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisi ödül töreni heyecanını paylaştığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün okullardaki bilimsel, sanatsal, sosyal ve sportif faaliyetleri sürdürülebilir bir eğitim anlayışıyla desteklediğini söyledi. Bu süreçte Bakanlığın 'Türkiye Yüzyılı Eğitimin Yüzyılı Olacak' mesajının şiar edinildiğini belirten Akmeşe, Yalova'da eğitim öğretimi "Daha ileriye, en iyiye!" taşımanın öncelik olduğuna vurgu yaptı. Akmeşe, "YEGES Ödülleri ile okullarımızın motivasyonunu destekledik, bu desteğimiz her zaman sürecek ve inanıyorum ki hep birlikte nice başarılı çalışmaya imza atacağız." dedi.

14 kategoride özel ödül

YEGES tanıtım videosunun ardından ödüller sahiplerine takdim edildi. İlk ödül Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya tarafından verilirken diğer ödüller il protokolü tarafından sahiplerine takdim edildi.

Ödül verilen 14 kategori şu şekilde sıralandı: Bilime İz Bırakanlar Ödülü Kapaklı Tülay İlgen Ortaokulu, Bilime İz Bırakanlar Motivasyon Ödülü Yalova Termal Fen Lisesi, Uluslararası Eğitim Elçileri Ödülü Çınarcık Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yüreğimize Dokunanlar Ödülü Yalova Güzel Sanatlar Lisesi, Sürdürülebilir Çevreciler Ödülü Armutlu Avukat Necati Toker İlkokulu, Başımıza İcat Çıkaranlar Ödülü Çınarcık Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Başımıza İcat Çıkaranlar Motivasyon Ödülü Çınarcık Hüdaverdi Aydın Ortaokulu, Birlikte Başaranlar Ödülü Gaziosmanpaşa İlkokulu, Birlikte Başaranlar Motivasyon Ödülü Sevim Göğez Ortaokulu, Kültür ve Sanatta Parlayanlar Ödülü Çınarcık Atatürk Anadolu Lisesi, Kültür ve Sanatta Parlayanlar Motivasyon Ödülü Piyalepaşa Ortaokulu, Şampiyonluğu Elden Bırakmayanlar Ödülü Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi, Okumaya Doyamayanlar Ödülü Çiftlikköy Mustafa Kemal Anadolu Lisesi, Okumaya Doyamayanlar Motivasyon Ödülü 700. Yıl Osmangazi İlkokulu, Eğitimde Fırsatları Artıranlar Ödülü Esenköy Adnan Kaptan Ortaokulu, Eğitimde Fırsatları Artıranlar Motivasyon Ödülü Atatürk İlkokulu, Usta Eller Ödülü Şaban Temuge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Usta Eller Motivasyon Ödülü Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Meslekte Ustalaşanlar Ödülü Şehir Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Standardı Yakalayanlar Ödülü Şehit Muhammed İslam Altuğ Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kana Can Katanlar Ödülü19 Temmuz İlkokulu, Kana Can Katanlar Motivasyon Ödülü Samanlı Rebia Şenavcen Ortaokulu.

Yılın okulları

Programda beş kategoride yer alan Yılın Okulu Ödülüne sahip olan okullar şu şekilde sıralandı: Yılın Lisesi Çiftlikköy Mustafa Kemal Anadolu Lisesi, Yılın Ortaokulu Kapaklı Tülay İlgen Ortaokulu, Yılın İlkokulu Gaziosmanpaşa İlkokulu, Yılın Anaokulu Aydede Anaokulu, Yılın Özel Eğitim Okulu Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim Meslek Okulu.

Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.