Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Üniversitesi mezunları başarı hikâyelerini paylaştı

Yalova Üniversitesinin farklı fakülte ve meslek yüksekokullarından mezun olan başarılı isimler, Yalova Üniversitesi I. Kariyer Fuarı'nda düzenlenen mezun panellerinde bir araya gelerek öğrencilerle kariyer deneyimlerini paylaştılar.

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2024 05:48
Haber Güncellenme Tarihi: 23.05.2024 05:48
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova Üniversitesi mezunları başarı hikâyelerini paylaştı

Yalova Üniversitesi Kariyer Merkezi Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen 1. Kariyer Fuarı, farklı sektörlerden ulusal ve uluslararası birçok firmayı ve alanında başarılı olan isimleri öğrencilerle buluşturdu. Farklı fakülte ve meslek yüksekokullarından mezun olan başarılı isimler, mezun panellerinde bir araya gelerek öğrencilerle kariyer deneyimlerini paylaştılar.

FEN BİLİMLERİ MEZUNLARI BAŞARILARINI PAYLAŞTI

Moderatörlüğünü Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jülide Hızal Yücesoy'un yaptığı Fen Bilimleri Mezun Paneline Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu Erhan Akdere, Ulaştırma Mühendisliği bölümü mezunları: Sefa Gündoğdu ve Alper Keleşoğlu, Kimya ve Süreç Mühendisliği bölümü mezunu Ecem Türkmen Köylü ve Makine Mühendisliği bölümü mezunu Semih Semiz katıldı. Yalova Üniversitesi'nde aldıkları eğitimin meslek hayatlarına katkılarını anlatan mezunlar, sektördeki deneyimlerini öğrencilere aktardı.

SOSYAL BİLİMLER MEZUNLARI KARİYER YOLCULUKLARINI AKTARDI

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Tatar'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen Sosyal Bilimler Mezun Panelinde İktisat bölümü mezunu İdris Safa Kaya, Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu Lale Akbaba, Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü mezunu Merve Şeker, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü mezunu Sema Bastaban Yamak, Hukuk Fakültesi Mezunu Selman Serdar Kar ve İşletme Bölümü Mezunu Selahattin Öğütlü yer aldı. Farklı sektörlerde edindikleri deneyimleri aktaran mezunlar, öğrencilere rehberlik etmesi adına kariyer yolculuklarını paylaştılar.

MESLEK YÜKSEK OKULLARI MEZUNLARI İLHAM VERİCİ HİKÂYELERİNİ ANLATTI

Çınarcık MYO Müdürü İzzet İsmail Dur'un moderatörlüğünde gerçekleştirilen Meslek Yüksek Okulları Mezun Panelinde Aşçılık Bölümü mezunu Arif Erdoğan, Su Altı Teknolojileri Bölümü mezunu Canberk Gür, Yaşlı Bakımı Bölümü mezunu Selcan Tuncel, Yerel Yönetimler Bölümü mezunu Yasemin Keskin Karabacak, Turizm Otelcilik Bölümü mezunu Rahmi Çağrı Kaya ile İlk ve Acil Yardım Bölümü mezunu Tuğçe Kaya yer aldı. Seçtikleri alanlarda edindikleri bilgi ve becerileriyle elde ettikleri başarıları aktaran MYO mezunları, ilham verici hikayelerini izleyicilerle paylaşarak, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.