Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Lise öğrencileri için bilim toplantısı düzenlendi

Liselerde Bilim Uygulamaları Programı kapsamında “İl Geneli Bilimsel Toplantıları”, Yalova Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2024 03:49
Haber Güncellenme Tarihi: 23.05.2024 03:49
Kaynak: Serap Polat
Lise öğrencileri için bilim toplantısı düzenlendi

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı fen liseleri ve merkezî sınavla öğrenci alan Anadolu liselerinde öğrenim gören öğrencilerde bilimsel toplantılar yoluyla; bilim, teknoloji, çevre, ekonomi, coğrafya, tarih, kültür, edebiyat, sanat, hukuk ve politika gibi alanlarda farkındalığın oluşturulması ve bilimsel düşünme, araştırma yapma, rapor hazırlama, kendini ifade etme, sunum yapma gibi akademik alanlara yönelik çalışmalara altyapı oluşturabilecek becerilerin geliştirilmesi hedefiyle “İl Geneli Bilimsel Toplantıları” düzenleniyor.

YIL BOYUNCA YAPILAN ÇALIŞMALAR SERGİLENDİ

Öğrencilerin Fen Bilimleri, Matematik ve Teknoloji Alanı ile Sosyal Bilimler Alanında bilimsel çalışmalar yapmalarının amaçlandığı projenin toplantısı, Yalova Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Projeye katılan Yalova Termal Fen Lisesi, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi ve Yalova Lisesi öğrencileri toplantıda yerini aldı.

Yıl içerisinde yapılan toplantılarda Fen, Teknoloji ve Matematik Alanı için Yalova’da belirlenen konu "Yapay Zekâ", Sosyal Bilimler Alanı için ise "Kültürel Miras" oldu. Bu kapsamda "Kültürel Miras" konusunda Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dr. Öğretim Görevlisi Yasin Özdemir, Yapay Zekâ konusunda ise Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Doç. Dr. Adem Tuncer öğrencilere konferans verdi. Ayrıca projeye dâhil olan 3 okul, bu konularda yapmış oldukları bilimsel çalışmaları Yalova Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu girişinde sergiledi.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.