Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Aydın Bakoğlu uyardı: Yıllık işletme cetvelleri için son tarih 30 Nisan

Yalova Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Aydın Bakoğlu, sanayi işletmelerinin faaliyetlerini izleyen Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ne kayıt olmalarını ve 2023 yılı yıllık işletme cetvellerini 30 Nisan 2024 tarihine kadar vermelerini istedi. Aksi takdirde, idari para cezası uygulanacağı belirtildi

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2024 07:41
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2024 07:41
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Aydın Bakoğlu uyardı: Yıllık işletme cetvelleri için son tarih 30 Nisan

Sanayi Sicil Bilgi Sistemi, sanayi sicil kayıt ve yıllık işletme cetveli bilgilerinin tutulduğu, ülkemizin en önemli veri kaynağıdır. Bu sistem sayesinde, sanayi işletmelerinin üretim, istihdam, ihracat, yatırım, kapasite, enerji, çevre, AR-GE, inovasyon gibi konularda güncel verileri elde edilmektedir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, bu sisteme kayıt olmanın ve yıllık işletme cetvellerini zamanında vermelerinin, sanayi işletmelerinin hak ve menfaatlerini korumak, devlet desteklerinden yararlanmak, ulusal ve uluslararası istatistiklere katkı sağlamak açısından önemli olduğunu vurguladı.

Yalova Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Aydın Bakoğlu da yaptığı açıklamada, sanayi işletmelerinin bu zorunluluğa uymalarını ve 6948 sayılı Sanayi Sicili Kanunu’nun ilgili maddesi kapsamında idari para cezasına maruz kalmamalarını tavsiye etti. Bakoğlu, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sanayi sicil kayıt ve yıllık işletme cetveli bilgilerinin tutulduğu “Sanayi Sicil Bilgi Sistemi” sanayi işletmelerinin faaliyetlerinin güncel olarak izlenebildiği ülkemizin en önemli veri kaynağıdır. Bu bağlamda, 2023 yılı yıllık işletme cetvellerinin 30 Nisan 2024 tarihi sonuna kadar verilmesi zorunludur. Aksi durumda 6948 sayılı Sanayi Sicili Kanunu’nun ilgili maddesi kapsamında idari para cezası uygulanmaktadır” dedi.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.