Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova ilk kez TDSF arenasında yarışacak

Pera Dans ve Sanat Merkezi Spor Kulübü, Türkiye Dans Sporları Federasyonu Kulüpler Arası Sportif Salsa Lig Yarışmasına katılıyor.

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2024 06:41
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2024 06:41
Kaynak: Serap Polat
Yalova ilk kez TDSF arenasında yarışacak

Yalova tarihinde bir ilk

Pera Dans ve Sanat Merkezi Spor Kulübü, 2019 yılında başlattığı uluslararası danslar ve dans sporlarının Yalova'da yaygınlaştırılması projesi kapsamında yaklaşık 5 yıldır çalışmalar gerçekleştiriyor. Yalova'da sanat ve spora yön verebilecek değerli isimlerle bir araya gelerek sunumlar yapan Pera Dans ve Sanat Merkezi, uluslararası danslar ve dans sporlarının Yalova'da itibarının arttırılması hedefiyle yeni bir adım attı. Kulüp, Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından 15-16-17 Mart 2024 tarihleri arasından Adana’da düzenlenecek olan Türkiye Dans Sporları Federasyonu Kulüpler Arası Sportif Salsa Lig Yarışmasına katılıyor. Yalova Pera Dans ve Sanat Merkezi Kurucusu Yiğit Ali Zencirci, yarışmada Yalova’yı temsil edecek olan yarışmacıların her türlü kişi, kurum ve kuruluşun manevi desteğini beklediğini belirten bir açıklama yaptı.

“Yarışmacı dansçılarımız manevi destek bekliyor”

Yalovalıların, şehrin temsili söz konusu olduğunda verdiği desteğin hiçbir şehirde görülmediğini kaydeden Zencirci, “2019 yılında başlayan uluslararası danslar ve dans sporlarının Yalova'da yaygınlaştırılması için başlatmış olduğumuz proje kapsamında yaklaşık 5 yıldır Yalova'da sanat ve spora yön verebilecek değerli isimlerle bir araya gelerek sunumlar yaptık. Uluslararası danslar ve dans sporlarının Yalova'da itibarının arttırılması temeline dayanan bu düşünce biçimi Yalova'da kısa zamanda başarıya ulaşmadı. Yalova'da saygınlık kazandırmak için sadece söz söylemenin yeterli olmadığı anlaşılması üzerine uluslararası danslar ve dans sporlarının saygınlığını arttırmak adına fikri mücadeleye ek olarak fiziki mücadele yoluna başvurmaya karar verdik. Yalova ilinin temsili söz konusu olduğunda şehrin her kesiminden insanın şehrin takımına vermiş olduğu destek bugün Türkiye'nin hiçbir ilinde gözle görülür derecede yoktur.

Yalova ilini temsil edecek olan yarışmacı dansçılarımız, uluslararası danslar ve dans sporları icra eden kişilere saygı duyan her kişi, kurum ve kuruluşun manevi desteğini bekliyor.” açıklamasında bulundu.

Serap Polat 

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.