Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova MAG-DER gönüllü eğitimlerine devam ediyor

Gönüllü olarak olası doğal afetlere karşı ilk yardım ve afet bilinçlendirme eğitimleri veren Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2024 07:15
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2024 07:15
Kaynak: Serap Polat
Yalova MAG-DER gönüllü eğitimlerine devam ediyor

Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği Başkanı Sabri Karaçam, dernek üyeleri: Bülent Gemalmaz ve Hakim Menteş ile Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde görevli Yangın Eğitmeni Mustafa Öztoprak tarafından verilen eğitimler okullarda, kurumlarda ve dernek binasında devam ediyor.

Eğitime katılan Mahalle Afet Gönüllüsü adayları, afet psikolojisi ve toplum üzerindeki etkileri, küçük gruplarda ilişkiler ve liderlik, temel bina yapısı, yıkım tipleri ve boşluklar, arama kurtarma planlaması, kurtarmanın 5 aşaması, kurtarma alanının tespit ve değerlendirilmesi, arama kurtarma teknikleri ve güvenliği hakkında bilgi alıyor.

Ayrıca katılımcılara kuru kimyevi tozlu tüp kullanımı, yangın önleme, yangına ilk müdahale ve yangın çeşitlerine yönelik uygulamalı dersler de veriliyor.Son olarak 1-7 Mart Deprem Haftası vasıtasıyla acil müdahale ekibine arama kurtarma eğitimi veren Yalova MAG-DER,  manuel hidrolikli demir kesme tilkikuyruğu hilti ve kamera sistemiyle enkaz altında arama eğitimlerini tamamladı.

3 Mart Pazar günü Yalova AFAD tatbikat alanında verilen eğitim sonunda açıklama yapan Dernek Başkanı Sabri Karaçam, eğitimlerin düzenli olarak devam edeceğini belirterek herkesi afetlere hazırlıklı olmak için eğitimlere davet etti.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.