Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’nın afet senaryolarına hazırlığı değerlendirildi

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Osman Karakuş’un başkanlığında, ilin olası afet senaryolarına karşı hazırlıklarını değerlendirmek adına toplantı düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 09.06.2024 08:52
Haber Güncellenme Tarihi: 07.06.2024 17:13
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova’nın afet senaryolarına hazırlığı değerlendirildi

Yalova İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Osman Karakuş’un başkanlığında tüm sağlık yöneticilerin de katılımlarıyla Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında Yalova’nın olası afet senaryolarına karşı hazırlıklarını değerlendirmek üzere 03 Haziran 2024 tarihinde Yalova İl Sağlık Müdürlüğü İbn-i Sina toplantı salonunda toplantı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda Yalova’nın olası bir afet durumunda Afet ve acil durumlarda olay yerindeki ilk müdahale, halk sağlığı ve tıbbi bakım ihtiyaçlarının karşılanması ile çevre sağlığı hizmetlerinin aksamadan en hızlı şekilde normale dönmesini sağlamaya yönelik koordinasyon üzerine detaylı olarak görüşmeler gerçekleştirildi. Toplantıda özellikle afet ve acil durumlarda olay yerindeki ilk müdahalenin önemi vurgulandı. Ayrıca, çevre sağlığı hizmetlerinin aksamadan en hızlı şekilde normale dönmesi için koordinasyonun önemi üzerinde duruldu.

Yalova'nın afetlere karşı etkili bir şekilde hazırlanması ve müdahale kapasitesinin güçlendirilmesi adına atılacak adımların belirlendiği toplantı, ilin afetlere karşı direncini artırmaya yönelik önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.