Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da seçmen listeleri askıya çıktı

Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir, seçmen listelerinin bugünden itibaren muhtarlıklarda askıya çıktığını belirtti. Listelerin 17 Ocak 2024 tarihine kadar askıda kalacağını hatırlatan Kandemir, muhtarlıkların bu süreler aralığında hafta sonlarında da açık olacağını dile getirdi

Haber Giriş Tarihi: 04.01.2024 15:17
Haber Güncellenme Tarihi: 04.01.2024 15:17
Kaynak: Hilal Baldemir
Yalova’da seçmen listeleri askıya çıktı

Yaklaşan 31 Mart mahalli idareler seçiminin en önemli ayaklarından birisi durumundaki seçmen listelerinin askıya çıkışı gerçekleştirildi. Seçim takvimine göre listeler 13 gün boyunca askıda kalacak ve vatandaşlar eğer listede adları yoksa muhtarlıklara bu konuda itirazda bulunabilecekler. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir, “31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimi ile ilgili seçmen listeleri askıya çıktı. Bugün itibarı ile de 94 muhtarımız seçim kurullarından listelerini aldılar” dedi.
 

Cumartesi - pazar da açık

Muhtarlıkların cumartesi ve pazar gününde de açık olacağını belirten Kandemir, “Seçme listeleri 4 Ocak itibarı ile askıya çıktı ve 17 Ocak 2024 günü mesai bitimine kadar da askıda kalacak. Tüm seçmenlerimizin muhtarlıklara giderek seçmen listelerinde aile ve kendilerinin adının olup olmadığını kontrol etsinler. Bununla ilgili sadece muhtarlıklardaki seçmen listelerinden değil, www.ysk.gov.tr adresinden de seçmen listelerinde adlarının olup olmadığını kontrol edebiliyorlar. Eğer seçmen listelerinde kendilerinin ya da aile bireylerinden oy kullanacak olanların adları yoksa bu konuda bağlı bulundukları muhtarlıklara ya da seçim kurullarına gerekli başvuruları mutlaka yapmalılar. Her zaman seçmenlerimizin emrindeyiz. Tüm muhtarlarımız cumartesi ve pazar günleri de açık olacak ve seçmenlere hizmet etmeyi sürdürecekler” diye konuştu.
 

Seyyar sandık için başvuru formu doldurmak lazım

Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir seçimde oy kullanmaya gidemeyecek olan yaşlıların ve engellilerin bir form doldurmaları gerektiğini de dile getirerek, “Diğer yandan oy kullanmaya gidemeyecek engelli ya da yaşlılarımız için seyyar sandık talep formu ve engelli beyan formu da muhtarlıklardan temin edilebilir. Hastalar ya da yaşlılar için bir rapor da talep ediliyor. Ama engellilerden bir rapor istenmiyor. Muhtarlıklara ve seçim kurullarına bu belgelerle başvuru yapıp seyyar sandık uygulamasından da yararlanabilirler” dedi.

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.