Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tahliye sanıp sevindiler! Dilan ve Engin Polat’ın tutukluluğu devam edecek

Fenomen Banu Parlak’ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırı davasında tutuklu bulunan Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat bugün yeniden hâkim karşısına çıktı. Önceki duruşmada müşteki Banu Parlak’ın şikâyetinden vazgeçmesi üzerine Dilan ve Engin Polat bu davadan beraat edildi. Polat ailesinin adliye koridorlarında sevindikleri görülürken Dilan ve Engin Polat’ın diğer suçlardan dolayı tutukluğu devam ettiği için yeniden cezaevine gönderildiler.

Haber Giriş Tarihi: 25.06.2024 14:36
Haber Güncellenme Tarihi: 25.06.2024 14:49
Kaynak: İHA
Tahliye sanıp sevindiler! Dilan ve Engin Polat’ın tutukluluğu devam edecek

Geçtiğimiz sene 5 Kasım’da ani bir operasyonla tutuklanan Engin PolatDilan Polat ve Sezgin PolatBanu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı azmettirme suçundan yargılandıkları davada bugün ikinci kez hâkim karşısına çıktı. Sanıklar, azmettiricilikle yargılandıkları davadan Parlak’ın şikâyetini geri çekmesi üzerine tahliye edildi ancak diğer suçlamalardan dolayı tutuklulukları devam edecek.

POLAT AİLESİ YENİDEN HÂKİM KARŞISINA ÇIKTI

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak'a ait Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı'nda bulunan güzellik merkezi 1 Ekim 2023 günü saat 02.00 ve 04.30 sıralarında motosikletli şüpheliler tarafından kurşunlanmıştı. Olaya ilişkin hazırlanan iddianame kapsamında Dilan ve Engin Polat çiftinin de 'azmettirme' suçundan cezalandırılması talep edilen davanın takibine Küçükçekmece Adliyesi'nde devam edildi.

Küçükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün ikinci kez görülen duruşmada, Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat duruşma salonunda hazır bulundu.

Davada müşteki konumunda bulunan Banu Parlak bir önceki duruşmada şikâyetinden vazgeçtiğini belirtmişti ve duruşma ertelenmişti. Duruşma başlamak üzereyken Banu Parlak ve Dilan Polat gözyaşlarına hâkim olamayarak duruşma salonunda ağlamaya başladı. Dilan Polat yere düşüp "Allah'ım hiçbir suçum yok, Allah'ım ne olur kurtar" diyerek feryat etti. Fenalık geçiren Dilan Polat duruşma salonundan dışarı çıkarıldı. Banu Parlak da "Dilan buradayım bak" diyerek ağladı.

DAVAYA DİLEKÇE SUNAN GÜLTEN ALAN: KURŞUNLATMA TALİMATINI BEN VERDİM

Devam eden duruşmada hâkim, dosyanın İstanbul Adliyesi'ndeki örgüt dosyası ile birleştirme talebinin reddedilerek mahkemesine geri döndüğünü aktardı. Mahkemeye sunduğu dilekçesi okunan Banu Parlak, Dilan, Engin ve Sezgin Polat yönünden katılma talebinden vazgeçtiğini fakat diğer sanıklar yönünden katılma talebinde bulunduğunu belirtti. Öte yandan mahkemeye dilekçe sunan Gültekin Alan isimli bir kişi ise, "Barış Boyun İstanbul ve Avrupa'da terörle mücadele görev yapan birisidir. Daltonlar ve Barış Boyun benim komutamdadır. Banu Parlak'ın iş yerinin kurşunlanması talimatını ben verdim" ifadelerini kullandı. Söz verilen Engin ve Sezgin Polat ise dilekçeyi sunan kişiyi tanımadıklarını ve dilekçe hakkında herhangi bir bilgileri olmadığını söyledi.

BANU PARLAK ŞİKÂYETİNİ GERİ ÇEKMİŞTİ

Geçtiğimiz haftalarda Polat çifti ile hâkim karşısında bir araya gelen Banu Parlak, davadan günler sonra şikâyetini geri çekmişti. Parlak açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

Yaşamış olduğum korkunç olay sonrasında eski arkadaşım Dilan Polat ve ailesi aynı dönemde zorlu süreçlerden geçmemiz sebebiyle görüşme sağlayamamıştık yakın süreçte aile ortamında bir araya geldik ve yaşadığımız zorlukları birbirimize anlattık Nilda'nın bana 'Banu abla annem senin kurşunlandığın gün çok ağladı' demesi üzerine dosya benim için kapanmıştır.

TAHLİYE EDİLDİLER

Davada adı geçen isimler hakim karşısında savunmalarını tamamladıktan sonra Dilan Polat, eşi Engin Polat ve baba Sezgin Polat için tahliye kararı verildi. Sanıkların diğer davadan tutuklulukları devam edecek. Mahkeme sonrası Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat yeniden cezaevine gönderildi.

Hilal Baldemir

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.