Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Siyonist İsrail çocukları hedef alıyor! Ölenlerin yüzde 70’i çocuk!

İsrail’in Gazze’ye saldırılarının şiddetini giderek artırması binlerce masum sivilin ölümüne neden oluyor. Bütün dünyanın gözleri önünde yaşanan bu soykırım 24 gündür devam ediyor. BM üyesi Philippe Lazzarini’nin açıkladığına göre, Gazze’deki İsrail saldırılarında son üç haftada öldürülenlerin yüzde 70’inin çocuklardan ve kadınlardan oluştuğu belirlendi.

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2023 11:29
Haber Güncellenme Tarihi: 31.10.2023 15:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Siyonist İsrail çocukları hedef alıyor! Ölenlerin yüzde 70’i çocuk!

İsrail ve Filistin arasındaki savaş durmaksızın devam ediyor 25. gününde bütün şiddetiyle devam eden savaşın kazananı ya da kaybedeni olmazken, olan yalnızca masum sivillere oluyor.

Uluslararası savaş hukuku kapsamında kullanılması kesinlikle yasak olan fosfor bombasını kullanan İsrail ordusu dünya genelinde büyük tepkiler alıyor. Fakat bu tepkiler Siyonist İsrail’in savaş suçu işlemesine engel olmuyor.

İsrail’in saldırılarında son 3 haftada hayatını kaybedenlerin yüzde 70’i kadın ve çocuklardan oluşuyor. İsrail gücünü masum sivillerin üzerinde kullanmaya devam ediyor.

gazze'de bebekler ve kadınlar ölüyor

Orta Doğu’da yaşanan son durumu görüşmek üzere acil düzenlenen BM Güvenlik Konseyi toplantısında, Birleşmiş Milletler (BM), Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini Gazze ile ilgili son durum değerlendirmelerinde bulundu.

İsrail ordusunun acımasız saldırılarına karşı Gazze’de güvenli hiçbir yer kalmadığını vurgulayan Lazzarini, Gazze’de son üç haftada öldürülenler ile ilgili, "Bunların neredeyse yüzde 70’ini çocuklar ve kadınlar oluşturuyor." şeklinde konuştu.

israil soykırım yapıyor

Lazzarini sözlerine şöyle devam etti:

Bunlar sadece zayiat olamaz. Kiliseler, camiler, hastaneler, yerinden edilen insanlara sığınak olan sivil tesisler gözetilmedi, uluslararası insancıl yasalarca korunan birçok insan öldürüldü ve yaralandı. Gazze’de mevcut abluka, bir toplu cezalandırmadır.

Öte yandan Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) İcra Direktörü Catherine Russel’da bu konu hakkında konuştu. Russel, Gazze’de İsrail’in gerçekleştirdiği saldırılarda şu ana kadar 3 bin 400’den fazla çocuğun öldüğüne, 6 bin 300’den fazla çocuğun da yaralandığına dikkat çekti.

gazze'de son durum

Russel, “Bu, Gazze'de her gün 420'den fazla çocuğun öldürüldüğü veya yaralandığı anlamına geliyor bu rakam, her birimizi iliklerimize kadar sarsmalı.” şeklinde konuştu.

Russel, gerçekleşen bu korkunç saldırılar nedeniyle çocuklar ömür boyu sürebilecek travmalar yaşadığını belirterek, “Biz ve siz bu çocukları bu şiddet sarmalından kurtarmaya yardımcı olacak güce sahibiz. Güvenlik Konseyi'ne, taraflara uluslararası hukuk kapsamındaki yükümlülüklerini hatırlatan bir kararı derhal kabul etmesi için yalvarıyorum.” dedi.

Russel, "Çocukların hepsi barışı hak ediyor. Çocuklar çatışma başlatamazlar ve bunları durdurmaya güçleri de yoktur.” ifadesini kullandı.

Öte yandan Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde İsrail'i protesto ve boykot hareketleri başladı. Vatandaşlar İsrail malları ve ürünleri nelerdir bunları öğrenip boykot çağrıısnda bulunuyor.

Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.