Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İmamoğlu’ndan danışmanı Fatih Keleş’in deste deste para saydığı görüntülerle ilgili ilk açıklama

Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı ve İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş'in deste deste para saydığı görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu söz konusu görüntüler ile ilgili sessizliğini bozdu. İmamoğlu, söz konusu görüntülerin İstanbul CHP İl Binası'nın satın alınması sürecinde ödenen paralar olduğunu açıkladı ve seçim sürecindeki bu çamur atma çabalarını eleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 12.03.2024 14:51
Haber Güncellenme Tarihi: 12.03.2024 14:51
Kaynak: Hilal Baldemir
İmamoğlu’ndan danışmanı Fatih Keleş’in deste deste para saydığı görüntülerle ilgili ilk açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda çekildiği iddia edilen ve sosyal medyada paylaşılan danışmanı Fatih Keleş’e ait para sayma görüntülerine ilişkin sessizliğini bozdu ve ateş püskürdü.

"Bazı insanların kötülükçü akılları var"

2023 yılında CHP’de gerçekleşen Genel başkanlık seçiminde delegelere ödendiği öne sürülen bu paraların İstanbul CHP İl Binası'nın satın alınması sürecinde ödenen paralar olduğunu aktaran İmamoğlu, "Seçime 20 gün kala İstanbul CHP İl Başkanlığı'nın satın alma sürecindeki bir hukuk ofisinde yapılan bir işlemin ki orada benim çok değer verdiğim siyasi yol arkadaşlarım var o görüntüde... O görüntü üzerinden siyasi yaygara çıkarmaya çalışanların kötülükçü akılları var. Bu yaygara ile servis edilmesi... Bunu tabi birkaç meczubun 'buradan Ekrem'e ne sıçratır nasıl bir leke, iz bırakırız' anlayışıyla koca koca kanallarda bir yerinden 'Ekrem'e çamur sıçratma' çabası içinde oldular. Bunlar alıştığımız şeyler... Bunlar kul hakkı yemekten imtina etmeyen, kumpasla seçim kazanmaya çalışanlar. Allah memleketimizi de, beni de bu insanlardan korusun. Zannediyorlar ki; Ekrem yılacak. Yılmaz. O, bir avuç insanı süründüre süründüre yıldıracak, göreceksiniz" şeklinde konuştu.

Resen soruşturma başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, dün (11 Mart) CHP İstanbul İl Başkanlığında kaydedildiği öne sürülen ve sosyal medyada yayılan para sayma görüntülerine ilişkin resen soruşturma başlattı. Başsavcılıkça, bazı sosyal medya hesaplarında, ’Fatih Keleş'in CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda para destelerini sayarken çekilen görüntüleri ortaya çıktı’ notuyla paylaşılan görüntülere ilişkin maddi gerçeğin ortaya çıkarılması, suç ve suç unsuru bulunup bulunmadığının tespit edilmesi amacıyla resen soruşturma başlatıldığı belirtilmişti.

CHP İstanbul İl Başkanlığı da açıklama yaptı

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen genel başkanlık seçiminde delegelere ödendiği öne sürülen ve Fatih Keleş’in saydığı paralarla ilgili bir açıklama da CHP İstanbul İl Başkanlığı'ndan geldi. Yapılan açıklamada "Söz konusu görüntüler şu an Sarıyer ilçesi sınırlarındaki CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının 2019 yılında satın alınmasıyla ilgilidir. Açıklamada sunulan evrak da bunun kanıtıdır. Evrakın düzenleme tarihi 9 Aralık 2019'dur. Güvenlik kamerası görüntüleri, her ne kadar 10 Aralık 2019'u gösterse de gerçek tarih evraktan da anlaşılacağı üzere 9 Aralık 2019'dur.

4,5 yıl sonra servis edilen görüntülerin amacı kuşkusuz CHP ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik olumsuz algı yaratma çabasıdır. Hele hele 4,5 yıl önceki olayı 4 Kasım 2023 tarihinde yapılan CHP Kurultayı ile ilişkilendirmek eşyanın tabiatına aykırıdır. Güvenlik kameraları görüntülerinin kayda alındığı yer CHP İstanbul İl Başkanlığı binası değil, mal sahibinin avukatı Gökhan Taşkapan'ın avukatlık ofisidir. Bu görüntüleri söz konusu avukatın bilgisi dâhilinde sızdırıldığı alenidir" ifadelerine yer verildi.

Hilal Baldemir

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.