Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri başlıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri etkinliği (fuar) 7-8 Mart 2024 tarihlerinde Bursa’da Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek

Haber Giriş Tarihi: 06.03.2024 02:19
Haber Güncellenme Tarihi: 06.03.2024 02:19
Kaynak: Hilal Baldemir
Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri başlıyor

“Geleceğin burada devletin senin yanında-gençlerin hayali bizlerin vazifesi” sloganıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla ülkemizin 100. yıl hedefleri kapsamında genel manada millet ve devlet arasındaki iletişimi güçlendirmek spesifik olarak da gençlerimizle devletimiz arasındaki etkileşimi artırmak ve aralarındaki gönül bağını güçlendirmek amacıyla 2021 yılında İletişim Başkanlığı koordinasyonunda başlatılan Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri (fuar) şimdiye kadar 20 şehirde düzenlenmiş ve fuarları 1 milyonu aşkın kişi ziyaret etmiştir. ‘Geleceğin Burada Devletin Senin Yanında-Gençlerin Hayali Bizlerin Vazifesi’ sloganıyla Bakanlıklar, Savunma Sanayii Başkanlığı, Ulusal Ajans, Dijital Dönüşüm Ofisi, Finans Ofisi, THY gibi 40'ın üzerinde kamu kurum ve kuruluşun katılımıyla düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri etkinliği 7-8 Mart 2024 tarihlerinde Bursa’da Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Yeni kamu yönetimi anlayışı bağlamında devletimizin sağladığı her türlü olanağın, sunulan kamu hizmetlerinin gençlerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımıza doğru bir şekilde anlatılması büyük önem taşımaktadır. Kamusal halkla ilişkiler araçlarını en iyi biçimde kullanan İletişim Başkanlığı, halkımızla devletimiz arasındaki her türlü bilgi eksikliğini önlemeye çalışmakta ve özellikle gençlerimizle iki yönlü simetrik ilişkiler kurarak karşılıklı bir anlayış geliştirmektedir. Bu itibarla özellikle gençlerimize geleceklerini şekillendirme noktasındaki fırsatlar hakkında bilgilendirme ve özendirme çalışmalarının yapılması elzemdir. Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’nde, pek çok kamu kurum ve kuruluşu tarafından açılan stantlar ve bu stantlarda görevlendirilen uzman kamu personeli vasıtasıyla gençlerimize hangi desteklerin sunulduğu anlatılmaktadır.

Kamusal halkla ilişkiler bağlamında önemli bir işlev gören bu etkinliklerde millet ve devlet arasındaki iletişim güçlendirilmekte, devletin bütün yetkili kurumları tarafından gençlerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımıza sunulan kamu hizmetlerinin doğru ve etkin bir şekilde anlatma fırsatı yakalanmaktadır. Bu etkinliklerle gençlerimiz tarafından ulaşılması güç görünen kurumların onlara tüm imkânlarıyla yalnızca bir adım mesafede olduğu gözler önüne serilmiştir. Böylece gençler, kurumları daha iyi tanıyarak hem devletimizin imkânlarından yararlanabilecek hem de sorumlu vatandaşlar olarak hak ve ödevlerini daha iyi kavrayabilecektir. Devlet-millet bütünleşmesi misyonu kapsamında gençler, burs alarak eğitimlerine hız kesmeden devam edebilecek kamudaki staj ve kariyer fırsatlarından faydalanabilecek; kredi, teşvik ve hibelerle birer girişimci olarak kendi işletmelerini kurabilecektir. Bu kapsamda Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri etkinliği ile gençlerimizin geleceklerini Türkiye’de kurmalarının sağlanması amaçlanmaktadır. Bu anlamda gençlerimizin her daim arkalarında olan devletimizin gücünü hissetmeleri ve potansiyellerini gerçekleştirme noktasında emin adımlar atmaları sağlanmaktadır. Böylece gençlerimiz hem birer birey olarak güçlenecek hem de ülkemize değer katacaklardır. Bir hayali, hedefi ve projesi olan tüm gençlerimiz Devlet Teşvikleri Tanıtım Günlerine davetlidir. Etkinliğe katılacak üniversiteli gençler öğrenci kimlikleriyle 7-8 Mart 2024 tarihlerinde saat 09:00-18:00 arası metro ulaşımından ücretsiz yararlanabilecektir. Ziyaret saatleri 10:00-17:00’dir.”

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.