Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YSAK’tan gönüllü eğitim toplantısı

Yalova Sivil Arama Kurtarma Derneği (YSAK) 24 Mart 2024 tarihinde, “Depreme hazır bir Yalova için 100 Gönüllü Eğitim Toplantısı” gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 25.03.2024 11:10
Haber Güncellenme Tarihi: 25.03.2024 11:10
Kaynak: Yalova Hayat
YSAK’tan gönüllü eğitim toplantısı

Deprem bölgesi olan Yalova ili genelinde, olası bir Marmara depremine karşı çeşitli çalışmalar gerçekleştiren YSAK eğitimlerine devam ediyor. Her fırsatta vatandaşları afet farkındalık eğitimi almaları konusunda uyaran ve önerilerde bulunan YSAK, son olarak Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde “Depreme hazır bir Yalova için 100 Gönüllü Eğitim Toplantısı” gerçekleştirdi.

Düzenlenen toplantı etkinliğine çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Yalova için 100 gönüllü projesi kapsamında bir araya gelen ve gönüllü olarak afetlerde çalışmalara katılmak isteyen vatandaşlar, tanışma toplantısının hemen ardından YSAK Başkanı Barbaros Kibar’dan ülkemizde bulunan fay hattı haritası ve afet öncesi hazırlıkları konularında çeşitli bilgiler aldı.

Gerçekleştirilen afet farkındalık eğitimi sonrasında YSAK Başkanı Barbaros Kibar, vatandaşın mutlaka elini taşın altına koyması gerektiğini belirtti ve sözlerinde, ‘’ Marmara depremi için çok acil olarak şehrimizde büyük bir hazırlık gerektiğinin bilincindeyiz. Bizler şehrimizde YSAK arama kurtarma ekibi olarak gönüllülük esasına dayalı olarak görev alıyor, tüm hemşerilerimizi de bu ekibin içinde yer almaya davet ediyoruz. Evet, herkes enkaz içerisine girecek diye bir kural yok ama bizlerin insan gücüne ve desteğine de ihtiyacımız olduğunu belirtmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi ve “Yalova’da biz bize yeter durumda olmalıyız” diye ekledi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.