Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Üniversitesi öğrencilerine ödül yağdı

Yalova Üniversitesi (YAÜ) öğrencileri katıldıkları, Süleyman Demirel Üniversitesi'nin düzenlediği 1. PİBEX Ulusal Fikir Maratonu'ndan ödüllerle döndüler

Haber Giriş Tarihi: 01.04.2024 02:58
Haber Güncellenme Tarihi: 01.04.2024 02:58
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova Üniversitesi öğrencilerine ödül yağdı

Yalova Üniversitesi öğrencileri Torun Berke Karataş, Meryem Bozkurt, Yasin Süeda Tunçel ve Sümeyra Karakoç, Süleyman Demirel Üniversitesi'nin düzenlediği 1. PİBEX Ulusal Fikir Maratonu'nda büyük bir başarı elde etti. ‘Yalova Enerjisini Gençlerden Alıyor’ isimli projeleriyle birincilik ödülünün sahibi olan öğrencilerimiz, aynı zamanda sunum özel ödülünü de almaya hak kazandı.

Yalova Enerjisini Gençlerden Alıyor Projesi, Yalova'nın güneş enerjisi potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı ve bu alanda genç girişimciliği teşvik etmeyi amaçlıyor. Proje kapsamında, Yalova'da güneş enerjisi santralleri kurulması için teşvikler sunulması, güneş enerjisi kullanımının yaygınlaştırılması için eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları yapılması ve güneş enerjisi alanında yeni iş imkanları yaratılması gibi birçok hedef yer alıyor.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, öğrencilerini tebrik ederek şunları söyledi; “Yalova Üniversitesi olarak öğrencilerimizin girişimci ve yenilikçi projelerini her zaman destekliyoruz. Torun Berke Karataş, Meryem Bozkurt, Yasin Süeda Tunçel ve Sümeyra Karakoç'un 'Yalova Enerjisini Gençlerden Alıyor' projesi, Yalova'nın enerji potansiyelini değerlendirmek ve bu alanda genç girişimciliği teşvik etmek açısından son derece önemli bir proje. Öğrencilerimizin bu başarısı bizleri gururlandırdı. Kendilerini tebrik ediyor ve bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum.”

1. PİBEX Ulusal Fikir Maratonu

Süleyman Demirel Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 1. PİBEX Ulusal Fikir Maratonu, Türkiye'nin farklı üniversitelerinden gelen öğrenci takımlarının bir araya gelerek fikirlerini paylaştığı ve projelerini sunduğu bir platform oldu. Maratonun ana teması ‘sürdürülebilir gelecek’ olarak belirlenirken maraton kapsamında, öğrenci takımları "Sürdürülebilir Enerji", "Sürdürülebilir Tarım", "Sürdürülebilir Şehirler" ve "Sürdürülebilir Yaşam" kategorilerinde projelerini sundular.

Yalova Üniversitesi öğrencilerinin Yalova Enerjisini Gençlerden Alıyor Projesi, Sürdürülebilir Enerji kategorisinde birincilik ödülünün yanı sıra sunum özel ödülüne de layık gör

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.