Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Üniversiteni'nde akademik personele motivasyon eğitimi

Yalova Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenlere yönelik motivasyon eğitimi gerçekleştirildi. Eğitimlerde Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu da önemli bilgiler verdi

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 13:01
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 13:01
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova Üniversiteni'nde akademik personele motivasyon eğitimi

Yalova Üniversitesi, akademik personellerinin motivasyonunu ve iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlayan eğitimlerine ara vermeden devam ediyor. Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu tarafından verilen eğitimlerde, çalışanların verimliliği açısından motivasyonun önemi, çatışma yönetimi ve kamuda etkili iletişim konuları ele alındı. Akademik ve idari personele yönelik olarak düzenlenen eğitimlere yoğun ilgi gösterildi. Eğitimlerde, katılımcılar motivasyon ve iletişim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak bilgiler edindiler.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, çalışanların motivasyonunun verimlilik ve iş tatmini için oldukça önemli olduğunu vurguladı. Karslıoğlu, "Motive çalışanlar, daha üretken ve işlerine daha bağlı hale gelirler. Bu da kurumun başarısına katkıda bulunur" dedi.

Karslıoğlu ayrıca iş yerinde yaşanan çatışmaların nasıl yönetilebileceği konusunda da bilgiler verdi. Katılımcılara, çatışmaları yapıcı bir şekilde çözmelerine yardımcı olacak teknikler öğretildi.

Eğitimlerin son bölümünde ise kamuda etkili iletişimin nasıl kurulabileceği ele alındı. Katılımcılara, kamu kurumlarında çalışan kişilerle nasıl iletişim kurabilecekleri ve iletişimde nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgiler verildi.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı da akademik personelin motivasyon ve iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimleri desteklediğini belirtti. Bahçekapılı, "Bu eğitimler, akademik ve idari personelimizin daha motive ve üretken olmalarına katkıda bulunacaktır. Bu da üniversitemizin başarısına katkı sağlayacaktır" dedi.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.