Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Sağlık Müdürlüğünde çocukların psikososyal gelişimini destekleme eğitimi verildi

Yalova İl Sağlık Müdürlüğünde görevli sosyal çalışmacılar tarafından aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarına 0-6 yaş arasındaki çocukların psikososyal gelişimini destekleme eğitimi verildi.

Haber Giriş Tarihi: 18.05.2024 09:44
Haber Güncellenme Tarihi: 18.05.2024 09:44
Kaynak: Serap Polat
Yalova Sağlık Müdürlüğünde çocukların psikososyal gelişimini destekleme eğitimi verildi

0-6 Yaş Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme Programı, birinci basamak sağlık hizmetleri içinde çocuğun ruhsal ve sosyal gelişimini izleme ve destekleme boyutlarını entegre ederek, gebe kadın ve çocuğun birinci basamakta biyopsikososyal bakış açısı ile izlenmesini amaçlıyor.

EĞİTİM SONUNDA SERTİFİKA VERİLDİ

Eğitim, psikososyal gelişimi destekleme yöntemlerini birinci basamak sağlık hizmetlerine entegre ederek, gelişimin en hızlı olduğu gebelik dönemlerindeki anne adayını ve 0-6 yaş dönemindeki çocuğu destekleyip ruhsal, sosyal ve bedensel olarak sağlıklı nesiller yetiştirmeye katkı sağlıyor. Bu kapsamda 2 gün boyunca aile hekimlerine ve aile sağlığı çalışanlarına Yalova İl Sağlık Müdürlüğünde görevli sosyal çalışmacılar tarafından 0-6 yaş arasındaki çocukların psikososyal gelişimini destekleme eğitimi verildi. Eğitimde çocuğu yetiştirip topluma kazandıran ebeveynlerin davranışlarının tutarlı ve etkili olması gerektiği vurgulandı. Etkili anne-baba olmanın sevgi göstermek kadar bilgili olmayı, çocuğun gelişimine emek ve zaman harcamayı da gerektirdiğini ifade eden sosyal çalışmacılar, sağlıklı çocukların sağlıklı toplumları oluşturduğunun altını çizerek, kız çocuğunun anneyi, erkek çocuğun ise babayı rol model aldığını hatırlattı. Eğitimin sonun da katılımcılara, sertifika verildi.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.