Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da personellere ‘afet farkındalık eğitimi’

Yalova AFAD uzmanları Yalova Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü personellerine afet farkındalık eğitimi verdi. Eğitimde deprem öncesi, anı ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler verilirken personellerin soruları da yanıtlandı.

Haber Giriş Tarihi: 24.02.2024 07:19
Haber Güncellenme Tarihi: 24.02.2024 07:19
Kaynak: Serap Polat
Yalova’da personellere ‘afet farkındalık eğitimi’

Yalova Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü personellerine afet farkındalık eğitimi verildi. Eğitimi, Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) personellerinden Eğitim Uzmanı Soner Görse gerçekleştirdi. Eğitimin amacının, başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırmak olduğunu söyleyen Görse, “Eğitimde, deprem olmadan biz hazır olalım, deprem sonrası ilk 6 saat, afet farkındalık eğitimi, hareket engelliler, görme engelliler ve işitme engelliler için deprem anında doğru davranışlar, iş yerleri için afet farkındalık eğitimi gibi konu başlıklarına değindik. Bu konularda kendi bilgi ve deneyimlerimi sizlerle paylaştım” dedi.

Eğitimin, AFAD tarafından hazırlanmış olan afet farkındalık eğitimi olduğunu, bu eğitimin uzaktan eğitim kapısı üzerinden de erişilebilir olduğunu belirten Görse, “Bu eğitimi almak isteyen herkes, uzaktan eğitim kapısına giriş yaparak izleyebilir ve katılım sertifikası alabilir. Bu eğitim, afetlere karşı daha bilinçli ve dirençli olmamız için çok önemlidir” diye konuştu.

Eğitime katılan personeller, eğitimden memnun kaldıklarını ve afetlere karşı daha hazırlıklı olduklarını ifade ettiler. Eğitimi veren Görse’ye teşekkür ettiler. Eğitim, soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.