Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da İSG eğitimleri ile güvenli okullar hedefleniyor

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 14 MTA Lisesindeki 539 yönetici ve öğretmen İSG eğitiminden geçirildi

Haber Giriş Tarihi: 23.03.2024 10:48
Haber Güncellenme Tarihi: 23.03.2024 10:48
Kaynak: Serap Polat
Yalova’da İSG eğitimleri ile güvenli okullar hedefleniyor

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü, il genelindeki 14 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenlerine iş sağlığı ve güvenliği (İSG) eğitimleri vererek, okullarda güvenli bir çalışma ortamı oluşturmayı amaçlıyor. Toplamda 539 yönetici, öğretmen ve personele sunulan bu eğitimler, özellikle atölye ve laboratuvar öğretmenlerine yönelik risk değerlendirme becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

Okullarda öğrenci ve öğretmenlerin korunması için alınması gereken önlemler arasında düzenli risk değerlendirmeleri, acil durum planlarının hazırlanması ve güvenlik ekipmanlarının sağlanması konularında bilgi veren İSG uzmanları, “Eğitim kurumlarımızda güvenli bir ortam sağlamak, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sağlığını korumak için hayati öneme sahiptir. İSG eğitimleri ile bu bilinci artırarak, her türlü riski minimize etmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

191 atölye ve laboratuvar öğretmenine verilen 8 saatlik özel eğitimlerle, mesleki eğitimde güvenliğin ön planda tutulması sağlanıyor. Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü, bu eğitimlerle hem eğitim kalitesini artırmayı hem de öğrenci ve öğretmenlerin güvenliğini garanti altına almayı hedefliyor. İSG eğitimlerinin, okulların daha güvenli ve sağlıklı bir eğitim ortamına kavuşmasında önemli bir rol oynayacağı vurgulanıyor.

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.