Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Gemi Adamı Branş Temel Eğitim Kursu başladı

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, 2024 yılı hizmet içi eğitim planı doğrultusunda Gemi Adamı Branş Temel Eğitim Kursu’na katılmaya hak kazanan personellere yönelik eğitimlere başladı. Eğitimler, Yalova Deniz Limanı Şube Müdürlüğü koordinesinde veriliyor

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2024 09:43
Haber Güncellenme Tarihi: 09.03.2024 09:43
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova’da Gemi Adamı Branş Temel Eğitim Kursu başladı

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen sınav sonucu 2024 yılı hizmet içi eğitim planı doğrultusunda Gemi Adamı Branş Temel Eğitim Kursu’na katılmaya hak kazanan personellere yönelik eğitimlere başladı. Eğitimler, 27 Şubat - 29 Mart 2024 tarihleri arasında Yalova Deniz Limanı Şube Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştiriliyor. Eğitimlere, farklı illerden gelen kursiyer personeller katılıyor. Kursiyerlere, fiziki yeterliliklerinin geliştirilmesi amacıyla koşu ve spor antrenmanları ile yüzme eğitimleri veriliyor.

Ayrıca, eğitimler kapsamında deniz mevzuatı, Deniz Limanı Şube Müdürlüğü görevleri ve polis botlarının kullanımına yönelik uygulamalı eğitimler de yapılıyor. Gemi Adamı Branş Temel Eğitim Kursu, deniz taşıtlarının sevk ve idaresini sağlayacak olan personele yönelik olarak, bilgi ve becerilerini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla düzenlenen bir kurs olup, kursiyerlerin gemi adamı cüzdanı almalarını sağlamaktadır.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, eğitimlerin başarıyla devam ettiğini ve kursiyerlerin denizcilik alanında yetkin personeller olmalarını hedeflediklerini bildirdi.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.