Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova'da cumhuriyet kadınları, resim sergisi ve seminerde buluştu

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Cumhuriyet Kadınları Resim Sergisi’ ve ‘Kadının Yeri’ adlı seminer düzenledi

Haber Giriş Tarihi: 06.03.2024 17:00
Haber Güncellenme Tarihi: 06.03.2024 18:34
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova'da cumhuriyet kadınları, resim sergisi ve seminerde buluştu

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla iki program birden gerçekleştirdi. Kent Konseyi Kadın Meclisinin organizasyonunda, Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin kendi yaptıkları resimlerin sergilendiği Cumhuriyetin 100. Yılında Cumhuriyet Kadınları Resim Sergisi ve ‘Kadının Yeri’ adlı seminer, Yalova Halil İnalcık Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Serginin açılışına, Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yalova Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cengiz Göktürk, Yalova Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir, Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fadime Yıldırım Karoğlu, Yalova Kent Konseyi Genel Sekreteri Erkan Çetintaş, Yalova Baro Başkanı Elif Turnacı Çavuş ve Yalova Kanser Hastaları Derneği Sibel Beyosmanoğlu katıldı. Sergide, cumhuriyetin kuruluşundan bugüne kadınların rolünü yansıtan birbirinden güzel eserler yer aldı. Sergi, 3 gün boyunca açık kalacak.

Serginin ardından, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte düzenlenen seminerde, Av. Elif Turnacı Çavuş ve Mali Müşavir Aynur Yezer, ‘Kadın Hakları’ ve ‘Türk Kadınının Milli Mücadeledeki Yeri ve Önemi’ başlıklarında sunum yaptılar. Sunumlarda, kadınların tarihsel süreçte karşılaştıkları sorunlar, kazandıkları haklar ve cumhuriyetin kuruluşunda oynadıkları rol anlatıldı. Sunumlar, izleyicilerden büyük ilgi gördü.

Etkinliklerle ilgili olarak bilgi veren Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fadime Yıldırım Karoğlu, “Bizler kadının her alanda başarılı olduğunu ve de olacağını çok iyi biliyoruz. Sadece bir güne sığdırılamayacak kadar önemlidir kadın. Kadının elinin değdiği her şey daha zarif oluyor. Vicdan ve kalp ile yapılan işlerin de sürdürülebilirliği oluyor. Bugün burada gördüğünüz eserlerin güzelliğinden de bunu anlayabilirsiniz. Ayrıca seminerden edindiğimiz bilgiler üzerine de geçmişten bu zamana ve de geleceğe kadar nerelerde olduğumuzu gördük. Bunların bilincinde kadının sesi olmaya devam edeceğiz. Bu organizasyonda bizlerle olan, sunumlarıyla bizi aydınlatan ve bu harika eserleri yapan bütün kursiyerlere teşekkürlerimi ve tebriklerimi iletiyorum” dedi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.