Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Prof. Dr. Won Sop SHİN Bursa ve Yalova illerinde orman alanlarını gezdi

Orman Genel Müdürlüğü tarafından “Marmara Ormanlarının Terapotik Potansiyelinin Belirlenmesi” projesi ön çalışmalarına katılmak üzere Türkiye’ye davet edilen Güney Kore Chungbuk Ulusal Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Won Sop SHİN, Marmara Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet ÖZDEMİR ile birlikte Bölge Müdürlüğü’nde çeşitli incelemelerde bulundular. İncelemeler arasında Yalova’da da orman gezildi.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2024 08:17
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2024 08:17
Kaynak: Murat Can Aytemur
Prof. Dr. Won Sop SHİN Bursa ve Yalova illerinde orman alanlarını gezdi

Gerçekleştirilen orman gezilerinde, Bölge Müdürlüğü ormanlarında, Genel Müdürlüğün orman kaynaklarının sürdürülebilir ve fonksiyonel yönetimi anlayışı doğrultusunda toplumun ruhsal, fiziksel ve sosyal sağlığını iyileştirmek amacıyla oluşturulması düşünülen Terapi Ormanları için uygun yer seçimi için incelemelerde yapıldı.

YALOVA’NIN POTANSİYELİ DEĞERLENDİRİLDİ

Bu kapsamda, Bölge Müdürlüğü Esat ŞİMŞEK, Bölge Müdür Yardımcısı Ali YAPMIŞ, ve Ekosistem Şube Müdürü Adem PARLAK ile birlikte Marmara Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet ÖZDEMİR ve Güney Kore Chungbuk Ulusal Üniversitesi'nde ve Orman Terapi Merkezi (Forest Therapy HUB)'nde aktif çalışmalar yapan Prof. Dr.Won Sop SHİN'in bilgi ve deneyimlerinden faydalanmak üzere bölge müdürlüğünde terapi ormanı potansiyeline sahip Bursa ve Yalova illerinde orman alanları gezildi.

Prof.Dr.Won Sop SHİN Güney Kore’de yer alan terapi ormanları hakkında bilgiler verdi. Terapi ormanları konusunda yaptığı çalışmaları ve insan sağlığı üzerinde ki olumlu etkilerini örnekleri ile anlattı. Terapi Ormanı oluşturulmasında dikkat edilmesi gereken kriterler, incelenen her noktada detaylı bir şekilde değerlendirildi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.