Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özel Atakent Hastanesi’nde bir ilk! Minimal kesi tekniğiyle kalp ameliyatı yaptılar

Yalova Özel Atakent Hastanesi’ne kalp rahatsızlığı nedeniyle başvuran Mehmet Çete, bölgede ilk kez gerçekleştirilen minimal kesi tekniği kalp ameliyatı sayesinde 5 günde sağlığına kavuştu

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2024 13:55
Haber Güncellenme Tarihi: 20.05.2024 13:55
Kaynak: Yalova Hayat
Özel Atakent Hastanesi’nde bir ilk! Minimal kesi tekniğiyle kalp ameliyatı yaptılar

Yalova’da yıllardır sağlıkta öncü konumunda olan başarılı girişimsel kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi ameliyatlarına imza atan Yalova Özel Atakent Hastanesi Kalp Damar Cerrah Ünitesinde bir ilk daha gerçekleştirildi. Sağlık alanında öncü bir hastane olan Yalova Özel Atakent Hastanesi gerçekleştirdiği ameliyat ile bir büyük başarıya daha imza attı. 46 yaşındaki Mehmet Çete, geçtiğimiz pazartesi günü kalp rahatsızlığı nedeniyle Yalova Özel Atakent Hastanesi Kalp Damar Cerrah Ünitesine başvurdu. Aynı gün içerisinde tahlil ve tetkikleri gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahı Doç. Dr. Engin Akgül, Kardiyoloji Bölüm Doktorları Dr. Mehmet Kocaağa, Dr. Fatih Ulusoy ve Dr. Feyza Kurt, Mehmet Çete’ye 3 damar ameliyat teşhisi koydu.

PAZARTESİ GELDİ, CUMA TABURCU OLDU
 

Pazartesi günü ameliyata alınan Mehmet Çete’nin operasyonunu Doç. Dr. Engin Akgül gerçekleştirdi. Ameliyatta bölgede ilk kez kullanılan kapalı mini invazif (küçük kesi bypass) ameliyatı tekniğini kullanan Doç. Dr. Engin Akgül, başarılı bir operasyona imza attı. Ameliyat sonrası 4 gün boyunca hastanede gözlem altında tutulan Mehmet Çete cuma günü taburcu edildi.
 

“AĞIR HASTA OLARAK GELDİĞİM HASTANEDEN SADECE 5 GÜNDE YÜRÜYEREK ÇIKTIM”
 

Geçirdiği başarılı ameliyat sonrasında tamamen sağlığına kavuştuğunu dile getiren Mehmet Çete, “Uzun süredir kalp rahatsızlığı yaşıyordum. Pazartesi günü Yalova Özel Atakent Hastanesi Kalp Damar Cerrah Ünitesine başvurdum. Aynı gün tahlil ve tetkiklerim yapıldı. Ameliyatım kararlaştırıldı. Doç. Dr. Engin Akgül’ün gerçekleştirdiği küçük kesi (minimal kesi) tekniği ameliyatı sayesinde sağlığıma kavuştum. Ağır hasta olarak geldiğim Yalova Özel Atakent Hastanesi’nde doktorların özverili ve başarılı müdahaleleri sonucunda iyileştim. Ağır hasta olarak geldiğim hastaneden sadece 5 günde yürüyerek çıktım. Yalova Özel Atakent Hastanesi’ne ve doktorlarına sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Ömürcan Akkurt: Sağlık alanında önemli bir başarıya daha imza attık

Başarılı ameliyat sonrası açıklama yapan Yalova Özel Atakent Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ömürcan Akkurt ise şunları söyledi; “Ameliyatta kullanılan mini invazif tekniği (göğüs kafesi açılmadan) bypass ameliyatı bölgemizde bir ilk olma özelliğini taşıyor. Böylece sağlık alanında önemli bir başarıya imza atılmış olduk. Toplumda ‘kapalı yöntem’ veya ‘mini bypass’ olarak da bilinen minimal invaziv kalp cerrahisi ameliyatı, göğüs kemiği kesilmeden küçük kesiklerle kalbe ulaşarak gerçekleştiriliyor. Ameliyat sonrası hastaların bu sayede daha konforlu şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi amaçlanıyor. Bununla birlikte hem kozmetik açıdan daha küçük yara izleri oluşması hem de hastanın ameliyat sonrası daha az acı hissetmesi hedefleniyor. Hastaların kısa süre içinde yeniden sosyal yaşamlarına dönebilmesi sağlanıyor. Kardiyoloji ve kalp damar cerrahisinde son zamanlarda gelişen teknoloji sayesinde üretilen yeni nesil malzemelerle Yalova Atakent Hastanesi Kalp Merkezi olarak aynı nitelikte ve etkinlik de gerçekleştirilebilmektedir. Hastalarımızın sağlığına kavuşması ve yeni uygulanan yöntemlerin hastanemizde kardiyoloji ve kalp damar cerrahı ekibinin destekleri ile yapılmasından dolayı son derece mutluyuz. Atakent Sağlık Gurubu olarak kıymetli kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi ekibimize teşekkür ederiz.”

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.