Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Darüşşafaka Eğitim Kurumları'ndan Müdür Akmeşe'ye ziyaret

Genel Müdürü Ebru Arpacı ve Ortaokul Şube Müdürü Şule Uyar, 26 Mayıs 2024 tarihinde yapılacak olan Darüşşafaka Giriş Sınavı hakkında görüşmek üzere Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe'yi ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 22.04.2024 03:09
Haber Güncellenme Tarihi: 22.04.2024 03:09
Kaynak: Yalova Hayat
Darüşşafaka Eğitim Kurumları'ndan Müdür Akmeşe'ye ziyaret

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı ve Ortaokul Şube Müdürü Şule Uyar’ı ağırladı.  Ziyarette konuşan Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, 153 senelik köklü bir geçmişe sahip olan Darüşşafaka'nın, annesi veya babası hayatını kaybetmiş, maddi olanakları yetersiz, yetenekli ilkokul 4. sınıf öğrencilerine parasız ve yatılı tam burslu eğitim imkanı sunduğunu belirtti. Arpacı, sınavın her yıl Türkiye'nin 41 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştiğini ve 100 sorudan oluşan bir genel yetenek ve bilgi testini kapsadığını ifade etti. Sınavda Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler ve İngilizce derslerinden sorular yer aldığını da ekledi.
Sınava giren ve başarılı olan öğrencilerin, ilkokul 5. sınıftan itibaren lise mezuniyetine kadar Darüşşafaka'da ücretsiz ve yatılı olarak eğitim alabileceklerini belirten Arpacı gerekli şartları taşıyan öğrencileri bu sınava katılmaya davet etti. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ise Darüşşafaka’nın yüz yılı aşkın süredir ülkede gençlerin eğitimine ciddi bir katkı sunduğunu ifade etti. Ardından Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Ortaokul Şube Müdürü Şule Uyar ve Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe bir süre daha istişarede bulundular. 

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.