Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftlikköy’de işyerlerine ruhsat denetimi yapıldı

Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde işyerlerine yönelik ruhsat denetimleri yapıyor.

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2024 11:44
Haber Güncellenme Tarihi: 27.06.2024 11:44
Kaynak: Serap Polat
https://www.yalovahayat.com/
Çiftlikköy’de işyerlerine ruhsat denetimi yapıldı

Zabıta ekipleri, ilçe genelinde hizmet standartları kapsamında işyerlerinin ilgili yönetmeliklerde belirtilen kriterlere uygunluğunu kontrol ederek, ruhsatsız işletme sahiplerine uyarılarda bulunuyor.

“Denetimlerimiz aralıksız devam edecek”

Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, bu durumdaki esnafların yasal işlem yapılmadan önce belediyeye başvurarak işyeri ruhsatlarını bir önce almaları gerektiğini söyledi. Başkan Yele, “İlçemizde ruhsatsız faaliyet gösteren esnaflarımızı yasal zorunluluklarını bir an önce yerine getirmeye davet ediyoruz. Yasalara uyan, vergisini ödeyen esnafımızın mağdur olmaması için denetimlerimiz aralıksız devam edecek.” dedi.

“Vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum”

Ruhsatsız işyerlerine zabıta ekiplerinin ruhsat davet kartı bıraktığını ve bu tebligata uymayan işletmeler için ikinci uyarının yapıldığını belirten Başkan Yele, “25902 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik hükümleri kapsamında 6. Madde, ‘Yetkili idarelerden usulüne uygun olarak işyeri açma ve çalışma ruhsatı alınmadan işyeri açılamaz ve çalıştırılamaz’ ibaresini içeriyor. Ayrıca 3572 sayılı kanun da kaçak işyeri faaliyetlerinin önlenmesi ve kayıt altına alınmasıyla ilgili belediyemizi denetleme ve ruhsatlandırma konusunda yetkili ve sorumlu kılıyor. Biz de ilgili kanunlar gereği resmi uyarılarımızı yapıyoruz ve süre veriyoruz.

Ruhsat almadan faaliyet gösteren işletme sahipleri, süre sonunda açma ve çalışma ruhsatı ibraz edemiyorsa encümen kararıyla işyeri kapatma cezası uygulanıyor. Dolayısıyla esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.” şeklinde bilgi verdi.

Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.