Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftlikköy Belediyesi’nden öğrencilerin Tekno Atık Projesine destek

Çiftlikköy Belediyesi, Çiftlikköy Şehit Abdülhamit Kaya İmam Hatip Ortakulu Steamşah Kulübü’nün 48 öğrencinin katılımıyla başlattığı Teknoatık Projesi’ne proje ortağı olarak destek veriyor.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2024 16:57
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2024 16:57
Kaynak: Serap Polat
Çiftlikköy Belediyesi’nden öğrencilerin Tekno Atık Projesine destek

Çiftlikköy Şehit Abdülhamit Kaya İmam Hatip Ortakulu Steamşah Kulübü öğrencileri, proje kapsamında toplanacak olan elektronik atıkları kullanarak, TÜBİTAK ve TEKNOFEST projeleri, dönem ödevi ve benzeri sanat tasarımı projelerinde robot, elektronik devre ve benzeri malzeme ihtiyacını giderecek.

Proje kapsamında elektronik atıkların ileri dönüşümde kullanılabilirliği konusunda öğrencilerin düzenlendiği panele katılarak elektronik atıkların kullanım alanları hakkında bilgiler veren Çiftlikköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Emine Yeşim Aras, belediyenin Sıfır Atık Tesislerinde geri dönüşüm malzemelerinden üretilen ‘Geri Dönüşüm Atık Toplama Sepeti’ni de okula teslim etti.

Silpagar, “Geri dönüştürebilir atıkların toplanmasını sağlayacağız”

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, öğrencilerin projesine destek vermekten dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, “Okulumuzun kulüp öğrencileri, çeşitli projelerde yapacakları üretim için tekno atıklardan malzeme elde etmeyi düşünmüş.

Biz de proje ortağı olarak hem geri dönüştürebilir atıkların toplanmasını sağlayacağız. Ayrıca ekiplerimiz de elektronik atıklar için farkındalık yaratmak adına tesislerimizde geri dönüşümden üretilen ve kendi tasarımımız olan geri dönüşüm kutusunu okulumuza teslim ettiler.” şeklinde bilgi verdi.

OPET’in ‘Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar Projesi’ kapsamında hazırlanan Tekno atık projesini bir dizi etkinlikle başlattıklarını dile getiren Şehit Abdülhamitkaya İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hasan Akpınar, Steamşah kulüp öğrencilerinin çalışmalarına farklı etkinliklerle devam edeceklerini kaydetti.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.