Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Atıkların geri dönüşümüyle öğrencilere burs verilecek

Ahenk Lions Kulübü, Yalova Belediyesi İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesine kağıt yapımında kullanılması için ham madde desteğinde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 07.06.2024 05:19
Haber Güncellenme Tarihi: 07.06.2024 05:19
Kaynak: Yalova Hayat
Atıkların geri dönüşümüyle öğrencilere burs verilecek

2 ton geri dönüşümden kazandırılan ham madde desteği katkısında bulunan Ahenk Lions Kulübü üyeleri, geri dönüşümden sağlamış oldukları atıklarla yapılacak olan kağıtları Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerin resimleriyle süslenecek ve sergilenecek. Resimlerden elde edilecek olan gelirle ise burs verilecek.

Yapılan destek ve proje hakkında bilgiler veren Kadıköy Ahenk Lions Kulübü Dönem Başkanı Tuna Akyüz: “ 29 Ekim Ata’nın İzi programıyla İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesini tanıma fırsatımız oldu. Bu tanışmamızla birlikte müze hakkında bilgiler öğrendik. Bizde Kadıköy Ahenk Lions Kulübü olarak genel yönetmenimiz ile görüşerek ham madde toplamaya başlayarak müzeye destek olalım dedik. Bu projemizin ismi ‘Atıksız Hayat Mümkündür’ Genel Yönetmenimiz Nur Arat ve Çevre Komite Başkanımız Yusuf Bahar’ında teşvik ve destekleriyle bugüne kadar toplamış olduğumuz 2 ton %50 pamuklu, kot ve keten kumaşları Yalova Belediyesi’nin göndermiş olduğu araçlarla müzeye ulaştırdık. Bu projenin devamında buraya getirmiş olduğumuz ham maddelerle üretilecek olan doğal kağıtları Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin yapacakları resimlerle sergilemeyi planlıyoruz. Elde edeceğimiz geliri ise vakfımızda bulunan öğrencilerimize aktaracağız. Şuanda vakıfta 1300 öğrenci burs almaktadır. Buradan başta Yalova Belediyesi Başkanlığına, bu projede büyük emeği geçen Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne yapmış oldukları işbirliği için teşekkür ederim. Böyle bir müzeyi ise tanımış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonrada elimizden gelen yardımı ve desteği yapmaya hazırız” dedi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.