Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Merkez Bankası bilgilendirme toplantısına katıldı

CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Merkez Bankası tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’na yapılan sunuma katıldı. Sunum sonrasında değerlendirmede bulunan Becan, “Merkez Bankası'nın politikalarının ekonomik istikrar açısından büyük önem taşıdığını belirtti

Haber Giriş Tarihi: 07.06.2024 04:18
Haber Güncellenme Tarihi: 07.06.2024 04:18
Kaynak: Murat Can Aytemur
CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Merkez Bankası bilgilendirme toplantısına katıldı

Merkez Bankası, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerine küresel ekonomi, makroekonomik görünüm, para politikası ve genel değerlendirmeler konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Sunumda, Türkiye'ye yönelik portföy girişlerinin ivme kazandığı, parasal sıkılaşma sürecinin rezervlere olumlu yansıdığı ve sıkı para politikası duruşunun kararlılıkla sürdürüleceği vurgulandı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yer alan CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan da bilgilendirme toplantısına katılarak Merkez Bankası yetkilileri tarafından yapılan sunumu yakından takip etti. Becan, sunum sonrası yaptığı açıklamada, ekonomik verilerin dikkatle incelenmesi gerektiğini ve Merkez Bankası'nın politikalarının ekonomik istikrar açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Toplantıda, Türkiye ekonomisinin mevcut durumu ve geleceğe yönelik beklentileri ele alınırken, para politikalarının kararlılıkla uygulanmasının ülke ekonomisine katkı sağlayacağı ifade edildi. Becan, Merkez Bankası'nın attığı adımların ve sunumda aktarılan bilgilerin ekonomik politikaların şekillendirilmesinde rehber olacağını kaydetti.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.