Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar “Gazeteciler güçlü demokrasilerin olmazsa olmazıdır”

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Acar, basının güçlü demokrasilerin olmazsa olmazı olduğunu, gazetecilerin ise bu özel misyonu yerine getiren gönül erleri olduğunu ifade etti

Haber Giriş Tarihi: 10.01.2024 04:33
Haber Güncellenme Tarihi: 10.01.2024 04:33
Kaynak: Murat Can Aytemur
Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar “Gazeteciler güçlü demokrasilerin olmazsa olmazıdır”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, basının demokrasiler için vazgeçilemez bir yapı taşı olduğuna vurgu yaparak, bu önemli mekanizmayı vücuda getiren gazetecilerin ise, çok önemli ve ağır bir sorumluluk yüklendiklerini kaydetti. Acar, gazetecilerin gösterdiği emek, fedakarlık, özveri ve gayretin sadece 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde hatırlanmayacak kadar büyük olduğunu dile getirdi.

Acar, “Bir gazeteci tarafından kaleme alınan herhangi bir haber ve yorumda, bir fotoğraf karesi ya da bir görüntüde yahut radyo mikrofonlarından yankılanan seslerde emek vardır, çaba vardır, amaç vardır, hedef vardır. İşte bunların tamamı kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve toplumun bilgi edinme ihtiyacının giderilmesi içindir” diye konuştu.

Gazetecilik mesleğinin zorluklarına rağmen kamu yararını gözeterek çalışan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Acar, “Gazetecilik mesleğinin saygınlığını koruyan, basın ahlak ve ilkelerine bağlı kalan, toplumun haber alma hakkını savunan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.