Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da 13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Sergisi Gerçekleştirildi

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, “13. Tarım Orman ve İnsan” temalı bir fotoğraf sergisi gerçekleştirdi. Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği, 13.Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğrafların yer aldığı sergi İl Müdürlüğü’nün yemekhane salonunda ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Haber Giriş Tarihi: 10.01.2024 04:18
Haber Güncellenme Tarihi: 10.01.2024 04:18
Kaynak: M. Tunç Tanrıverdi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova’da 13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Sergisi Gerçekleştirildi

Serginin açılışına Yalova Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı, Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir, kurum müdürleri, vatandaşlar ve kurum personelleri katıldı.

“Bu yarışma ile tarımın önemi konusunda bir farkındalık oluştu”

İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar serginin açılışında yaptığı konuşmada; “Bugün burada Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından Denizbank'ın desteği ile bu yıl 13.'sü düzenlenen ve bir geleneğe dönüşen, toprağın ve tarımın önemi konusunda toplumsal ve bireysel duyarlılığı artırmak amacıyla düzenlenen "Tarım Orman ve İnsan" fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen eserleri fotoğraf severlerle buluşturuyoruz. Bu resimler dönüşümlü olarak 81 ilimizde de sergilenmektedir. Önemli bir tarım ülkesi olduğumuz için Bakanlığımız tarımın sürekli ülke kamuoyu gündeminde yer almasını sağlamak, farkındalık oluşması ve tarımın insanla olan tarihsel ve kültürel bağının ebedileşmesine katkıda bulunmak amacıyla değişik kategorilerde geleneksel olarak ulusal tarım ve insan konulu fotoğraf yarışması düzenlenmektedir. Yarışmaya fotoğrafları ile katkı veren tüm yarışmacıları kutluyorum. Bakanlığımız bu yarışma ile sanatsal bir etkinliğin ötesinde 13 yıldır tarım ve insan konusunda önemli bir arşiv ve tarımın önemi konusunda bir farkındalık oluşturmuştur” dedi.

“İnsanlarımız bu sergide kendilerinden bir parça bulacak”

Yarışmada bu yılki temanın “Sen Üret Yeter” olduğunu söyleyen Parıldar, “Yarışmanın konusu tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyet olarak belirlendi ve bu kapsamda düzenlenen 13. Tarım ve Orman yarışmasında dereceye giren fotoğraflar 8-13 Ocak tarihleri arasında İl Müdürlüğü’müz ile iki büyük AVM de sergilenecek ve buradan da Kocaeli'ye gönderilecektir. Bugün burada sergilenen her eserin bir hikayesi bulunmaktadır. Farklı desenlerden oluşan tarım ve insan kareleri yurdumuzun zenginliğinin yanında emeğin mimarlarını da görme açısından önem arz etmektedir. Öyle karelerle karşılaşıyoruz ki farklı duyguları iç içe yaşamamıza vesile oluyor. İnsanlarımız bu fotoğraf sergisini gezdiklerinde bir şekilde kendilerinden bir parça bulacaklardır. Başta bu fotoğrafları çekmek için emek harcayan yarışmacılarımız olmak üzere, serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, katılımlarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Parıldar’ın konuşmasının ardından Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı ve protokol mensupları kurdeleyi birlikte keserek serginin açılışını yaptılar ve hep birlikte sergiyi gezdiler. Parıldar; Atçı ve beraberindekilere sergiyi gezdirirken fotoğraflar hakkında bilgiler de verdi.

M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.