Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

PFDK açıkladı! İşte Trabzonspor ve Fenerbahçe maçının cezaları

Geçtiğimiz haftalarda Trabzon’da oynan Fenerbahçe-Trabzonspor maçında yaşanan şiddet olaylarından dolayı PFDK verilen cezaları açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2024 15:20
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2024 15:20
Kaynak: Hilal Baldemir
PFDK açıkladı! İşte Trabzonspor ve Fenerbahçe maçının cezaları

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan şiddet olaylarının ardından takımlara ve futbolculara verilen cezaları açıkladı.

Geçtiğimiz gün, Trabzonspor Kulübü'nün yanı sıra, Fenerbahçe'den futbolcular Bright Osayi Samuel, İrfan Can Eğribayat ve Jayden Oosterwolde PFDK'ye sevk edilmişti. Öte yandan iki kulübün teknik heyetinden bazı isimler de PFDK'ye sevk edilen isimler arasında yer aldı. Günlerdir PFDK’den gelecek karar bekleniyordu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Trabzonspor'a 6 maç seyircisiz oynama ve para cezası verildiği belirtilirken, Fenerbahçe futbolcusu Osayi Samuel'e ceza tayinine yer olmadığına karar verildi.

Kaleci İrfan Can Eğribayat ve Jayden Oosterwolde ise 1'er maç men cezası aldı.

TFF'nin resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre; Trabzonspor-Fenerbahçe maçında verilen cezaların tamamı şu şekilde:

1- TRABZONSPOR A.Ş.’nin, 17.03.2024 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 6 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası ve 3.000.000.-tl para cezası ile cezalandırılmasına, FDT’nin 52/3. Maddesi uyarınca saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu batı alt vıp platinum c, socios.com tra fan token doğu alt tribünü doğu alt j, ı, kuzey kale arkası kuzey alt J numaralı blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

-Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.’nin, anons sisteminin ev sahibi takımı destekleyici şekilde kullanılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 112.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

-Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. antrenörü Egemen Korkmaz’ın, rakip takım sporcusuyla kavga eylemi nedeniyle FDT’nin 45/1-c ve 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13.000.-tl para cezası ile cezalandırılmasına,

2- FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu Brıght Osayı Samuel hakkında, 17.03.2024 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasında, rakip takım taraftarlarıyla kavga eylemi nedeniyle Kurulumuza sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadığına, (oyçokluğu)

-Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu Jayden Quınn Oosterwolde’nin, rakip takım tribünlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 39.000.-tl para cezası ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

-Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu Jayden Quınn Oosterwolde’nin, rakip takım taraftarlarıyla kavga eylemi nedeniyle FDT’nin 45/1-a ve 35/4. maddesi uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 resmi müsabakadan men ve 13.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

-Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu İrfan Can Eğribayat hakkında, rakip takım tribünlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Kurulumuza sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadığına,

-Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu İrfan Can Eğribayat’ın, rakip takım taraftarlarıyla kavga eylemi nedeniyle FDT’nin 45/1-a ve 35/4. maddesi uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 resmi müsabakadan men ve 13.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

-Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. görevlisi Kürşat Çiftlik’in, rakip takım taraftarlarıyla kavga eylemi nedeniyle FDT’nin 45/1-c maddesi uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 15 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

-Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. görevlisi Okan Özkan’ın, rakip takım antrenörüyle kavga eylemi nedeniyle FDT’nin 45/1-c maddesi uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 15 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

Hilal Baldemir

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.