Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Altınova Belediye Başkan Adayı Regaip Ahmet Özyiğit’ten Altınova’ya 2 dev proje

AK Parti Altınova Belediye Başkan Adayı Regaip Ahmet Özyiğit’in proje yağmuru devam ediyor. Özyiğit, bu çerçevede ilçe açısından büyük önemi olan Sosyal Konut ve Okul Projelerini kamuoyu ile paylaştı

Haber Giriş Tarihi: 05.03.2024 01:46
Haber Güncellenme Tarihi: 05.03.2024 01:46
Kaynak: Serap Polat
AK Parti Altınova Belediye Başkan Adayı Regaip Ahmet Özyiğit’ten Altınova’ya 2 dev proje

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçiminde Altınova halkının önüne ilçenin sorunlarını ortadan kaldıracak, taleplere cevap verecek ve ilçeye ivme kazandıracak projeleri ile çıkan AK Parti Altınova Belediye Başkan Adayı Regaip Ahmet Özyiğit projelerini açıklamayı sürdürüyor. Bu çerçevede 2 projesini daha açıklayan Özyiğit, belediye başkanlığını kazandıktan sonra hızla bu projelerin hayata geçirilmeye başlanacağını ifade etti.


İlçede eğitimin gelişimine katkı sunmak adına Hürriyet ve Cumhuriyet Mahallerinde 16 derslikli okulların inşa edileceğini dile getiren Özyiğit, “Eğitim, geleceğimizi şekillendiren en önemli unsurlardan biridir ve çocuklarımızın yorulmadan, rahat bir şekilde eğitimlerini görebilecekleri modern ve donanımlı okulların inşası için adımlar atacağız. Hürriyet Mahallemize 16 derslikli yeni bir ilkokul inşa edeceğiz. Bu okul, çocuklarımızın ilk eğitim yıllarını sağlam bir temelle geçirebilmeleri için tasarlanacak ve onlara en iyi eğitim imkânlarını sunacak. Cumhuriyet Mahallemize ise 16 derslikli yeni bir ortaokul yapacağız. Bu okul, çocuklarımızın akademik ve sosyal gelişimlerini destekleyecek, onlara modern bir eğitim ortamı sağlayacak ve geleceğe hazırlayacak. Bu yeni okul projeleri, çocuklarımızın eğitimlerini rahatlıkla görebilmelerini sağlamanın yanı sıra mahallelerimizin de gelişimine katkıda bulunacak. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve her çocuğun en iyi eğitimi almasını temin etmek için elimizden geleni yapacağız. Hep birlikte, çocuklarımızın geleceği için daha iyi bir yarın inşa edeceğiz” dedi.


Halka ucuz konut imkanı sunulacak
İlçede özellikle dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmasını sağlayacak bir projeyi de hayata geçireceklerini dile getiren Özyiğit, Toplu Konut Projesinin detaylarını paylaştı. Bu ve benzeri projeleri hayata geçirmek için azami gayret göstereceklerini ifade eden Özyiğit, “Sosyal konut ihtiyacı, bir toplumun düşük gelirli bireylerine veya dar gelirli ailelere uygun fiyatlı konut sağlama gereksinimini ifade eder. Bu önemli ihtiyacı karşılamak adına, TOKİ tarafından Hürriyet Mahallesi'nde yapılacak olan konut projesi tamamlanarak, yeni inşaat projelerinin başlamasına zemin hazırlanacak. Bu bağlamda, TOKİ'nin bu projeyi tamamlamasıyla birlikte, ilçemizdeki sosyal konut ihtiyacını karşılamayı ve daha sonra TOKİ ile iş birliği içinde, ilçemizin farklı lokasyonlarında yeni konut projeleri üzerine çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Böylece, dar gelirli ailelere uygun fiyatlı konut sağlama amacımızı genişleterek, toplumun refahını artırmaya katkıda bulunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.