Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Murat Aygen kimdir, nereli? MHP Elazığ adayı Murat Aygen biyografisi! Murat Aygen ne mezunu?

Türkiye 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlere hazırlanıyor. Partiler adaylarını hızla açıklamaya devam ederken seçmenler hangi adaya oy vereceklerini düşünüyor. AK Parti ve MHP birkaç ilde ortak aday çıkarmaya karar verirken MHP geri kalan illerde kendi adaylarıyla seçime girmeye karar verdi. Kendi adayıyla seçime gireceği illerden biri de Elazığ olan MHP adayını açıkladı. MHP’nin Elazığ belediye başkanı adayı Murat Aygen oldu. Seçmenler Murat Aygen hakkında merak edilenleri araştırmaya başladı. Peki, Murat Aygen kimdir, nereli? MHP Elazığ adayı Murat Aygen biyografisi! Murat Aygen ne mezunu? İşte merak edilen soruların cevabı…

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2024 13:47
Haber Güncellenme Tarihi: 17.01.2024 13:47
Kaynak: Hilal Baldemir
Murat Aygen kimdir, nereli? MHP Elazığ adayı Murat Aygen biyografisi! Murat Aygen ne mezunu?

MHP Yerel seçimlerde partisinin adayını çıkaracağı illerden birini Elazığ olarak açıklamıştı. AK Parti ve MHP ortaklığıyla kurulan Cumhur İttifakı’nın birkaç ilde ortak adayla gireceği yerel seçimlerde MHP’nin kendi adayını çıkardığı illerden biri Elazığ oldu. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Elazığ’da çıkardığı aday Murat Aygen oldu. Şimdi seçmenler MHP’nin adayı hakkında merak edilenleri araştırıyor. Peki, Murat Aygen kimdir, nereli? MHP Elazığ adayı Murat Aygen biyografisi! Murat Aygen ne mezunu? İşte bu soruların cevabı…

Murat Aygen doğma büyüme Elazığlı olan ve eğitim hayatını Elazığ’da tamamlamış biridir. 1990 yılında Anadolu Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra Tıbbi Mikrobiyoloji alanında yüksek lisans eğitimini Fırat Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Yine Fırat Üniversitesi’nde Halk Sağlığı alanında doktorasını tamamlamıştır.

Doktora eğitimini tamamladıktan sonra yine memleketi olan Elazığ Fırat Üniversitesi’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı ve günümüzde hala görevine devam etmektedir.

Murat Aygen aynı zamanda çeşitli kitaplarda çıkarmıştır. İlk olarak 2028 yılında “Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik ve Türkiye’de Uygulanabilirliği” isimli kitabı çıkarmıştır. Daha sonra 2020 yılında “Bölgesel Kürt Siyasal Hareketleri, Self Goverment Türkiye Uygulamaları” isimli kitabı çıkarmıştır. Yine 2020 yılında “Kürt Siyasal Bağlamda Self-Determinasyon, Özerklik ve Türkiye’de Uygulanabilirliği” isimli kitabı çıkarmıştır. Son olarak ise 2021 yılında “Kadın ve Siyaset” isimli kitabı yazmıştır.

Şu an aktif olarak Elazığ Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi olan Doçent Doktor Murat Aygen, MHP’nin 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Elazığ Belediye Başkanı Adayı olarak seçimlere hazırlanıyor.

Hilal Baldemir

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.