Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YTSO Sigorta Acenteleri Kurultayına katıldı

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Meclis Üyesi Rahmi Üstel, 7. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Görpe, Sigorta Yalova İl Delegesi Şenay Alış ve Genel Sekreter Yardımcısı Tolga Akıncı, Sigorta Acenteleri Kurultayına katılım sağladı.

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2024 12:06
Haber Güncellenme Tarihi: 17.01.2024 12:06
Kaynak: Murat Can Aytemur
YTSO Sigorta Acenteleri Kurultayına katıldı

Sigorta Acenteleri Kurultayı, Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) ev sahipliğinde toplandı. Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Rahmi Üstel, 7. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Görpe, Sigorta Yalova İl Delegesi Şenay Alış ve Genel Sekreter Yardımcısı Tolga Akıncı, Sigorta Acenteleri Kurultayında yer aldı.

“Sigorta lüks değil, zorunlu ihtiyaç”

Kurultayda Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu “Son zamanlarda yaşadığımız pek çok felaket bir kez daha gösterdi ki, sigorta lüks değil, zorunlu ihtiyaçtır” dedi. Hisarcıklıoğlu, sigorta sektörünün Türkiye ekonomisinin teminatı olduğunu ifade ederken, “Tüccarımızı, sanayicimizi, çiftçimizi ve tüm halkımızı bilinçlendirmeye devam etmeliyiz. Onlara en uygun teminatları, doğru poliçeleri sunmalıyız. Hasar olduğunda da sigortalılara en hızlı ve en güvenilir hizmeti vermeliyiz. İşte tüm bunları sadece acentelerimiz sağlayabilir. Sizler, insanların, firmaların, risklerini yönetmelerine yardımcı oluyor, onlara koruma sağlıyorsunuz. Dolayısıyla siz olmadan bu sistem büyüyemez. Sigorta sektörünü büyütmek için yapacak daha çok işimiz var. Birliğinizi koruduğunuz sürece çözemeyeceğiniz sorun yok. Hep söylediğim gibi “birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” ifadesini kullandı.

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Başkanı Levent Korkut da konuşmasında, 2023 yılının deprem ile birlikte zor bir yıl olduğuna vurgu yaparken, depremde sigortanın öneminin bir kez daha ortaya çıktığını ifade etti. Korkut, Sigorta Acenteleri Kurultayı’nın sektörün sorun ve çözüm önerilerini konuşabilmek için önemli bir fırsat olduğunu da dile getirdi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.