Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Karagöz'den Özdemir'e teşekkür

Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir ile birlikte Yalova Makine İhtisas OSB'nin pilot okulu Şehit Sercan Yazar MTAL’da Yalın Model Fabrika Sınıfını gezen Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, emeği geçen herkese teşekkür etti

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2024 12:04
Haber Güncellenme Tarihi: 17.01.2024 12:04
Kaynak: Yalova Hayat
Karagöz'den Özdemir'e teşekkür

Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) tarafından desteklenen Yalın Model Fabrika Projesi kapsamında, Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde (MTAL) Yalın Model Fabrika Sınıfı açıldı. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir ile birlikte sınıfı ve yenilenen atölyeleri yerinde inceledi.


Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, Yalın Model Fabrika Sınıfının, Türkiye’nin ilk model fabrikası olduğunu belirterek, “Bu sınıf, hem öğrencilerimize hem de sanayicilerimize yalın üretim tekniklerini öğrenme ve uygulama fırsatı sunuyor. Yalın üretim, israfı önleyerek, kaliteyi artırarak, maliyetleri düşürerek ve rekabet gücünü yükselterek, ülkemizin sanayi sektörüne büyük katkı sağlayacak bir yöntemdir. Bu projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ise, Yalın Model Fabrika Projesi’nin, mesleki eğitimin kalitesini ve güncelliğini artıran bir proje olduğunu ifade ederek, “Bu proje, öğrencilerimizin sanayi ile uyumlu bir eğitim almasını ve iş hayatına hazırlanmasını sağlıyor. Ayrıca, sanayicilerimizin de verimlilik ve yenilikçilik konusunda gelişmesine katkıda bulunuyor. Bu proje, mesleki eğitim ve sanayi iş birliğinin güzel bir örneğidir. Bu projeye emek veren ve destek olan Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir’e ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Yalın Model Fabrika Projesi, imalat sanayiinde faaliyet gösteren KOBİ’lere yalın üretim yöntemlerinde teorik eğitim ve uygulamalı deneyim sağlamayı amaçlayan bir proje olarak tanıtıldı. Proje sayesinde, KOBİ’lerin operasyonel verimliliğini artırma, dijital dönüşümü gerçekleştirme ve sanayi 4.0 ilkelerini uygulama konusunda desteklenmesi hedefleniyor.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.