Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalovalı başkanlar Ankara’da Enerji Kentler Birliği toplantısına katıldı

Armutlu Belediye Başkanı Cengiz Arslan ve Termal Belediye Başkanı Hüseyin Sinan Acar, Enerji Kentler Birliği Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısına katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 04.06.2024 05:22
Haber Güncellenme Tarihi: 04.06.2024 05:22
Kaynak: Serap Polat
Yalovalı başkanlar Ankara’da Enerji Kentler Birliği toplantısına katıldı

Enerji Kentler Birliği Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkez'inde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in divan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Armutlu Belediye Başkanı Cengiz Arslan ve Termal Belediye Başkanı Hüseyin Sinan Acar da katıldı.

BİRLİK BAŞKANLIĞINA ERZURUM BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SEKMEN SEÇİLDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan meclis toplantısında yapılan seçimin sonucunda Enerji Kentleri Birliği Birlik Başkanlığına Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Birlik Meclisi Başkan Vekilliğine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler seçildi. Meclis toplantısında Plan Bütçe Komisyonu, Kesin Hesap Komisyonu, Denetim Komisyonu üyelerinin seçimleri ile 2023 yılı faaliyet raporu, 2023 yılı kesin hesabı, 2023 denetim komisyonu raporları okundu. Toplantı, birliğe katılım ve ayrılmaların, birlik katılım paylarının yeniden değerleme oranında artırılmasının görüşülmesi, birlik ile yetkili sendika arasında sosyal denge sözleşmesini imzalamak için birlik başkanına yetki verilmesi, danışma kurulu üyelerinin yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen organizasyonlara katılımlarında giderlerinin birlik bütçesinden karşılanması için birlik başkanına yetki verilmesi maddelerinin görüşülerek karara bağlanması ile sona erdi.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.