Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova, ‘Kadın ve Aile Dostu Kent’ olmayı tartışacak

Yalova Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, 4-5 Haziran tarihleri arasında ‘Kadın ve Aile Dostu Kent’ başlıklı bir çalıştay düzenleyecek. Çalıştay, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek

Haber Giriş Tarihi: 04.06.2024 04:47
Haber Güncellenme Tarihi: 04.06.2024 04:47
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova, ‘Kadın ve Aile Dostu Kent’ olmayı tartışacak

‘Kadın ve Aile Dostu Kent’ çalıştayı YTSO Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek. Çalıştayın açılışı 4 Haziran Salı günü saat 10.30'da yapılacak. Düzce Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Merkezleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yalova İl Müdürlüğü, Yalova Kent Konseyi, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası ve Yalova İl Müftülüğü de paydaş olarak çalıştaya destek veriyor.


Çalıştayda, Aralık 2024'te Yalova Üniversitesi tarafından düzenlenen 1. Ulusal Kadının ve Ailenin Güçlendirilmesi Sempozyumu’nun sonuçları ışığında, kentlerin dezavantajlı gruplar için yapması gereken çalışmalar, Yalova'nın ‘Kadın ve Aile Dostu Kent’ olma yolunda atması gerekn adımlar masaya yatırılacak. Farklı paydaşların görüş ve önerilerinin alınacağı çalıştay sonrasında ise Yalova'nın ‘Kadın ve Aile Dostu Kent’ olma yolunda bir yol haritası oluşturulması hedefleniyor.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.