Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova'ya yeni hakim ve savcı atandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcısı adayları ile idari yargı hakim adaylarının atama kararnamesini Resmi Gazete’de yayımladı. Kararnameye göre, 148 adli ve idari yargı mensubunun görev yerleri belli oldu.

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2024 00:22
Haber Güncellenme Tarihi: 25.02.2024 00:22
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova'ya yeni hakim ve savcı atandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcısı adayları ile idari yargı hakim adaylarının atama kararnamesini Resmi Gazete’de yayımladı. Kararnameye göre, 148 adli ve idari yargı mensubunun görev yerleri belli oldu. Bu kapsamda, Yalova’ya bir hakim ve bir savcı ataması yapıldı.
HSK’nın 20 Şubat 2024 tarihinde yaptığı ad çekme sonucuna göre, Ankara Cumhuriyet Savcısı adayı Murat Çelik, Yalova Cumhuriyet Savcılığına; İstanbul Hakim Adayı Çiğdem Çavuşoğlu ise Yalova Hakimliği’ne atandı. Atanan hakim ve savcıların kısa bir süre içerisinde Yalova'ya gelerek görevlerine başlamaları bekleniyor. 
Atama kararnamesi, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu’nun 13. maddesi gereğince hazırlandı. Kararnamede, atanan hakim ve savcı adaylarının derece, kademe, sicil numarası ve görev yerleri yer aldı. Kararnamenin tam metnine Resmi Gazete’den ulaşılabiliyor.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.