Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP’den Çiftlikköy’de miting havasında seçim ofisi açılışı

Cumhuriyet Halk Partisi Çiftlikköy İlçe Başkanlığı, Çiftlikköy Sahil Mahallesi Seçim İletişim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 24.02.2024 22:00
Haber Güncellenme Tarihi: 24.02.2024 22:00
Kaynak: Serap Polat
CHP’den Çiftlikköy’de miting havasında seçim ofisi açılışı

24 Şubat 2024 Cumartesi günü Yalı Caddesi’nde gerçekleştirilen açılış adeta bir mitinge dönüştü. Açılışa: Yalova Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürel, Geçmiş Dönem Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, CHP Çınarcık Belediye Başkan Adayı Avni Kurt, CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Savaş Kaşıkçı, Sahil Mahallesi Muhtarı Ebru Filiz, Subaşı Belediye Başkan Adayı Turan Canbay ve partinin il ve ilçe teşkilatı katıldı. Çoşkulu vatandaşların ‘Başkan Adil Yele’ sloganları attığı açılış adeta mitinge dönüştü. 

Kaşıkçı, “Vatandaşların kalplerine kalplerimizin sıcaklığıyla giriyoruz”

Açılış konuşması yapan CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Savaş Kaşıkçı, Çiftlikköy’de halkçı belediyecilik uygulayacaklarını belirtti.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak Çiftlikköy‘de belki de ilk defa bu kadar etkili, hedefe ulaşmak isteyen, hedefe bu kadar odaklanan bir parti konumunda olduklarını kaydeden Başkan Kaşıkçı, “2019 yılında Türkiye’de neredeyse bütün büyük şehirleri kazandık.

Şimdi siyasi rakibimiz çıkmış yaparsak biz yaparız diyor.Ankara’da Mansur Başkan başarısız mı oldu? İstanbul’da Ekrem Başkan başarısız mı oldu? Eskişehir’de Yılmaz Başkan başarısız mı oldu? 
Türkiye’de halkçı belediyecilik nasıl olur Ekrem Başkan, Mansur Başkan, Yılmaz Başkan gösterdi. Şimdi biz de aynısını Çiftlikköy’de başaracağız.Sosyal demokrat belediyecilik, halkçı belediyecilik, kimseyi ötekileştirmeyen belediyecilik nasıl yapılır Çiftlikköy’e göstereceğiz. Biz vatandaşların kalplerine anjiyo cihazlarıyla değil, kalplerimizin sıcaklığıyla giriyoruz.” dedi.
 
“Çiftlikköy’ün uzaktan kumandayla yönetilmesine karşı çıkıyoruz”

Çiftlikköy‘ün geleceğine Çiftlikköy‘de yaşayan 50 bin kişinin karar vermesini istediklerini aktaran Savaş Kaşıkçı, “Şimdi size başka bir soru, evinizde otururken bir telefon geliyor diyorlar ki Sseni belediye başkan adayı yapacağız’ demez misiniz; belediyecilik tecrübesi nerede, siyasi tecrübe nerede, yerel yönetim tecrübesi nerede? 
Şimdi size bir sır veriyorum: bunlar adaylarını değiştirdiler ama anlayışlarını değiştirmediler. Sadece vitrini değiştiriyorlar ama kafa yapıları aynı. 
Biz Çiftlikköy’ün uzaktan kumandayla yönetilmesine karşı çıkıyoruz. Biz Çiftlikköy ile ilgili karları bazı partilerin genel merkezlerinin almasına karşı çıkıyoruz. Biz Çiftlikköy‘ün geleceğine Çiftlikköy‘de yaşayan 50 bin kişinin karar vermesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Doğancı, “Doktorumuzu mesleğine geri göndereceğiz”

Ardından konuşan CHP Yalova İl Başkanı Erdem Doğancı, “Cumhuriyet Halk Partisi Çiftlikköy’ümüze hayırlı uğurlu olsun.” dedi. 

Çiftlikköy Belediyesini 1 Nisan’dan itibaren Adil Yele’nin yöneteceğini vurgulayan Doğancı, “5 yılda Çiftlikköy‘de ne oldu diye baktığımızda şunu söyleyebilirim ki vaatlerin hepsi havada kaldı. Hayvan barınağı, stadyum, kadın ve gençlere yönelik projeler, kültür merkezimiz vardı. Hepsi havada kaldı ama Çiftlikköy nüfusu artmaya devam etti.
Bu artan nüfusla yeşil alana ihtiyacımız, var sosyal alana ihtiyacımız var, kültür merkezine ihtiyacımız var. Bunları yapacak bir adam var o da Adil Yele’dir. 

Biliyoruz, Doktorumuza saygı duyuyoruz. Kendisi başhekimliğimmizi yaptı. Yalova’nın sevilen bir hekimi ama bir doktor kolay yetişmiyor. Onun da mesleğini ne kadar sevdiğini çok iyi biliyoruz. Kendisini tekrar mesleğine geri göndereceğiz. Çiftlikköyü de teknik bir eleman olan Adil Yele yönetecek. 

Yele, “İkna edilmişlerle değil inanmış insanlarla yola çıktık” 

Sokaklarında herkesin birlik, barış, huzur içinde yaşayacağı bir Çiftlikköy inşa edeceğini kaydeden CHP Çiftlikkö Belediye Başkan Adayı Adil Yele, “Bu yola çıkarken şöyle bir hedefim vardı; hangi kesimden olursa olsun, bana oy versin ya da vermesin, beni sevsin ya da sevmesin her vatandaşımıza eşit hizmet anlayışını Çiftlikköy’e getireceğim.
Bunu hep birlikte yapacağız. Çünkü bu yola çıkarken ikna edilmişlerle değil inanmış insanlarla çıktık.
2009 yılında siyasi hayatıma başladım. Çiftlikköy‘de belediye meclis üyesi olarak sizin takdirinizle kutsal göreve getirildim. 15 yıllık süreçte iki dönem belediye meclis üyeliği, belediyelerdeki bütün komisyonlarda üyelik, siyasi partimde yöneticilik yaptım. 
Gerekli donanıma sahip olmak için envanterleri topladım, bugün de karşınıza çıktım. Çiftlikköy‘de yaşayan bir kardeşiniz olarak Çiftlikköy’ün sorunlarını biliyorum, çözüm odaklı projelerle çalışıyorum.” dedi.

“Projelerimi anlatmaya başladım hemen çamur atma siyaseti başlatıldı”

Çiftlikköy’ün sorunlarını bilen ve bu sorunları çözebilecek teknik kabiliyete sahip mühendis bir başkan olarak partisinin kendisini sunduğunu aktaran Adil Yele, “Proje bende, plan bende. Ne gerekiyorsa Çiftlikköy halkına sunacağız, el ele yapacağız bunları. Çiftlikköy’ü huzur ve refah içinde yöneteceğiz. 
Projelerimi anlatmaya başladım hemen çamur atma siyaseti başlatıldı. Hastaneyle alakalı üç planımız var. 
Birincisi hastaneye her bölgeden ücretsiz ulaşım yapacağız. İkincisi hastanenin tekrar yerinde açılması için gerekli hamleleri yapacağız. Üçüncüsü milletvekilimizle istişare ettik, imar ve plan benim işim. Uygun bir yer arayacağız, devlet erkanına bu planımızı sunacağız. Buyurun yapın diyeceğiz. 
Etibank dedik hemen üniversite basın açıklaması yaptı. Neden bu iki yıl önce yapılmadı da seçime 30 gün kala arazinin üniversitenin olacağını söylüyorlar.
Proje üretmek kolay. Ben ilçenin sorunlarını sivil toplum kuruluşları ile istişare ederek tespit ettim. Marmara Denizi’nden Samanlı Dağları’na kadar uzanan bölgenin ihtiyacı olan 10 tane proje ortaya koyduk. Bunu da 5 yıl içinde yapma iradesini ortaya koyuyorum. iddia ediyorum ve size söz veriyorum.” şeklinde konuştu. 
 
“Arkadaşımızın liyakati başka kanalda”

Rakibi olan AK Parti Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Dr. Recep Hacı’ya göndermede bulunan Başkan Adayı Adil Yele, “Şimdi rakibim bir sabah kahvaltısında bir söylemde bulunmuş. Size soruyorum Çiftlikköy Belediyesi’ni 10 yıl belediye meclis üyeliği yapmış, 25 yıldır Yalova’da harita mühendisliğinde öncü bir firmanın sahibi olan, 20 yıldır partide görev alan, Çiftlikköy‘de siyaset yapan birisi mi yönetebilir? Yoksa akşamdan sabaha tebliğ edilen bir arkadaş mı yönetebilir? 
Belediye siyasi bilinç, siyasi tecrübe gerektiren bir kurum. Bununla alakalı liyakat sahibi kişi benim. Arkadaşımızın liyakati başka kanalda. Onu da önümüzdeki süreçte sandıkta zaten Çiftlikköy halkı gösterecek.
Çiftlikköy Belediyesinin personelleri ile alakalı bir söylem var. Ben kimsenin işiyle, aşıyla uğraşacak bir adam değilim. Çiftlikköy halkına hizmet için geliyorum, çalışan personel benim personelimdir. Çalışmaya devam edecekler. Daha da iyi şartlar sunmaya çalışacağım personele.” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından parti teşkilatı, Seçim İletişim Merkezi’nin açılış kurdelesini hep birlikte kesti. 

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.