Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Genç girişimcilerinden yoğun tempo

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Genç Girişimciler Kurulu’nun yeni yönetimi yoğun bir tempo ile faaliyetlerine başladı. Kurul, genç girişimcilerin iş dünyasındaki etkinliklerini artırmak ve bölgesel iş birliklerini güçlendirmek için çeşitli etkinliklere imza attı

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 02:05
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 02:05
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Genç girişimcilerinden yoğun tempo

Aralık ayında, kurul üyeleri arasında tanışma ve YTSO oryantasyonunu içeren bir toplantı düzenlenerek ilk faaliyet gerçekleştirildi. Bununla birlikte, Kocaeli ve Bursa Genç Girişimciler Kurulu başkanlarıyla bir araya gelinerek bölgedeki potansiyel iş birlikleri hakkında bilgi alışverişi yapıldı. İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası'nın il olma çalıştayına katılım sağlandı. Kurul kendi içerisinde görev paylaşımı yaparak "Komisyonların Kurulması" konulu bir toplantı da gerçekleştirdi.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Genç girişimcilerinden yoğun tempo

Ocak ayında ise önceki dönem GGK başkanlarının davet edildiği “Tecrübe Paylaşımı” konulu bir toplantı gerçekleştirildi. Ayrıca, YTSO üyesi genç girişimcilerin ziyaretleri yapılarak fikir paylaşımı ve ticari bağlantıların gelişmesine katkı sağlandı. Yine ocak ayı içerisinde Yalova Üniversitesi Spor ve Kültürel İşler Daire Başkanı ile genç girişimciler ve Yalova Üniversitesi arasında yapılabilecek iş birliği protokolleri hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

YTSO

Kurul üyeleri ildeki faaliyetlerin yanı sıra Kocaeli'de gerçekleşen TOBB GGK Marmara Bölgesi tanışma konulu bölge toplantısına da katılım sağlayarak bölge GGK kurulları ile ortak çalışmalar dahilinde Yalova’nın tanıtımı konusunda önemli adımlar attı.

YTSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İdris Safa Kaya, amaçlarının genç girişimcileri desteklemek olduğunu belirterek, “Kurulumuz, genç girişimcilerin desteklenmesi ve iş dünyasına entegrasyonunu sağlamak için aktif bir şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek gelecek dönemde de benzer etkinliklerle genç girişimcilere destek olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.