Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova, gözünü sağlık turizmi pastasına dikti

Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Ziya Karatekin, Yalova’da sağlık turizminin canlandırılmasına yönelik adımlar atılmaya başlandığını söyledi. Karatekin, Yalova’nın seyahat acentaları ve sağlık bileşenlerinin ortak hareket etmek sureti ile ülkedeki sağlık turizm pastasından önemli bir pay alabileceğini de sözlerine ekledi

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 01:17
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 01:17
Kaynak: M. Tunç Tanrıverdi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova, gözünü sağlık turizmi pastasına dikti

Yalova her zaman sağlık turizmini konuşan bir il oldu. Ancak artık bu anlamda somut adımlar atılmaya başlanıyor. Bir süre önce ildeki sağlık turizm bileşenleri ile gerçekleştirilen toplantıda önemli kararlar alındı. Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Ziya Karatekin Yalova’nın sahip olduğu potansiyelle sağlık turizmi pastasından önemli bir yer alabileceğini ifade etti.

Karatekin, “Yalova çok ciddi turizm potansiyeline sahip bir il. Bu anlamda Sağlık Turizmi açısından da çok önemli değerleri bünyesinde barındırıyor. Biz Yalova’da sağlık turizmini canlandırmak istiyoruz. İstanbul sağlık turizminden ciddi bir pay alıyor. Belki İstanbul’la bu anlamda yarışmamız çok mümkün değil ama ilimizin çok fazla cazip yönü var. Yalova’da bu sektörü canlandırırsak eğer kısa sürede ben Marmara Bölgesi’nin bu anlamdaki cazibe merkezlerinden birisine dönüşeceğine inanıyorum. Buraya sağlık turizmi için gelenler sadece bununla kalmayarak ilin sakinliğinden, doğasından, şifalı termal sularından ve yaylalarından gibi birçok konuda yararlanabilecekler. Bu anlamda Yalova’daki seyahat acentaları ve sağlık bileşenleri ortak hareket etmek sureti ile Yalova’yı Türkiye nüfusunun 3’te birinin yaşadığı bölgenin merkezi haline dönüştürebilirler. Bu anlamda sağlık turizmi ile ilimize ciddi sayıda insan çekebilir ve bunun yanı sıra diğer turizm alanlarında da ilimize ciddi bir katkı ve girdi sağlayabiliriz. Elbette seyahat acentaları ve sağlık tesislerinin organizasyonunun sağlanması bu anlamda kilit bir rol üstleniyor. Biz bunu başarmaya çalışıyoruz. Biz sağlık turizm pastasından Yalova’nın hak ettiği payı alacağına inanıyoruz. Önümüzdeki süreçte bu konuda çok önemli gelişmeler yaşanacağına ve adımlar atılacağına da inanıyorum” dedi.

M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.