Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir: 2024 yılında 3 binin üzerinde istihdam hedefliyoruz

Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, 2024 yılında 30’dan fazla üretim tesisinin faaliyete geçmesini ve 3 binden fazla kişinin istihdamının sağlanmasını hedeflediklerini söyledi

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 02:52
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 02:52
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir: 2024 yılında 3 binin üzerinde istihdam hedefliyoruz

2023 yılı faaliyet raporunu yayınlayan Yalova Makine ihtisas OSB, 2024 yılında da önüne çok önemli hedefleri koydu. Bu çerçevede teknoloji üssü ve pusula OSB olma vizyonu çerçevesinde hızla çalışan OSB, 2024 yılı hedeflerini de duyurdu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, 2024 yılında 30’dan fazla üretim tesisinin faaliyete geçmesini hedeflediklerinin altını çizdi. 3 binin üzerinde istihdam hedefine de bu yıl içerisinde ulaşmak istediklerini vurgulayan Özdemir, “Yerli, yenilikçi, yeşil, yüksek teknolojili ve yalın üretim üssü oluşturma hedefimiz ve ‘Pusula OSB’ olma vizyonumuzla 2023 yılında gerçekleştirdiğimiz başarıları 2024 yılında da sürdürmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 2023 yılında, 1. etap altyapı çalışmalarımızı tamamlayarak üretim tesisi ve sosyal donatı alanlarımızın inşaatlarına başladık. TSE güvenli yeşil bina sertifikasyonuna uygun olarak inşa ettiğimiz yapılarımız, 2024 yılında da hızla yükselmeye devam edecek. Nitelikli insan ve güçlü toplum hedefiyle kamu-üniversite sanayi-finans iş birliği ekosistemini örnek bir şekilde hayata geçirme çalışmalarımız da devam ediyor. Bu kapsamda Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Kamu Kampüsümüzün Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB, MARKA binaları, TSE Test ve Kalibrasyon Merkezi ve Çarşı Projelerimiz tamamlanmak üzere iken Yalova Nitelikli İstihdam Merkezimizi tamamlamamız ve nisan ayında faaliyet göstermeye başlayacak olması bu ekosistem oluşturma çalışmalarımızın en güzel meyvelerindendir. ‘Sürdürülebilir OSB’ olma hedefimize de kararlılıkla devam ediyoruz. Bu kapsamda sürdürülebilir su yönetimi, sürdürülebilir enerji yönetimi, sürdürülebilir atık yönetimi ve sürdürülebilir eğitim ve istihdam modeli gibi konularda paydaşlarımızla beraber stratejik dokümanlar, yol haritaları ve projeler hazırlayarak hayata geçiriyoruz. 2024 yılında, 30'dan fazla üretim tesisinin faaliyete geçmesini ve 3.000'den fazla kişiye istihdam sağlamasını hedefliyoruz. Ayrıca sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarımızı uluslararası standartlara uygun hale getirmeyi ve bu konuda dünya çapında öncü bir OSB olmayı amaçlıyoruz.

Diğer yandan yapay zeka ve kuantum bilgisayarları gibi yeni teknolojilerin hızla gelişmesi, sanayide de önemli bir dönüşüme yol açıyor. Bu dönüşüme ayak uydurabilmek için, önde gelen ülke ve kurumlar ile yapay zeka ve kuantum bilgisayarları alanında iş birliktelik yürütüyor ve Avrupa Dijital İnovasyon Merkezi Konsorsiyumu ve Dünya Bankası destekli Tümleşik Güvenlik Sistemi gibi projelerimizle OSB'mizin uluslararası alandaki rekabet gücünü artıracak çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz.

Yeni dönemin kodu eskiden de süregeldiği gibi ‘hız’ ve bu günümüz dünyasında rekabette öne çıkmanın en önemli unsurlarından biri. Yalova OSB olarak çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyor, hedeflerimize ulaşmak için gereken adımları kararlılıkla atıyoruz. İnanıyorum ki, Yalova Makine OSB cumhuriyetimizin 101. yılında da tüm dünyaya örnek olabilecek nice çalışmaları hayata geçirecek. Şimdiden devletimizin 2053 ve 2071 vizyonlarına hazırlık yapan bir OSB olarak alışılagelenin dışında yerli, yenilikçi, yeşil, yüksek teknolojili ve yakın bir OSB olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.